Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnénk hozzáépíteni a...

Szeretnénk hozzáépíteni a házunkhoz egy nappalit (20 m2). Mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés

Az alap megvan (tavaly készült, eddig teraszként funkcionált), tehát a szigetelés batonozás és a burkolás kell csak rá. Nyílászárók is megvannak.

Ezen kívűl mennyi pénz kell hozá nagyjából. Köműves, villanyszerelő, ács van a családban, így leginkább az alapanyag kerül pénzbe. Külső szigetelés nem létfontosságú most, majd egybe szeretnénk a házzal 1-2 éven belül.


2012. dec. 19. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Kábé egymilliótól tízmillióig, igénytől és sok egyéb mástól függően. Mivel egy ilyen bővítésben több az ismeretlen tényező mint kóbor kutyában a bolha, ennél pontosabb választ aligha fogsz kapni.

Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy az 5 éves macskád meddig fog még élni. Azt se nehezebb pontosan megmondani.

2012. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az egetverően értelmes és kimerítő választ! Azt nem értem miért válaszol valaki aki nem is tud és akar értelmes választ adni!!! Gondolhatod, hogy nem full extrás anyagokkal szeretnénk dolgozni, mert ha arra lenne pénzünk nem kérdeznék itt semmit ezzel kapcsolatban. Igazából azoktól várok választ akik mostanában bővítették az otthonukat és nem ilyen okostojásoktól!
2012. dec. 19. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

általában 150-200E/m2, de ha a családban sokminden megoldható, akkor sztem a harmada kb.

természetesen nagyban függ az alapanyagoktól. de biztosabbra mennél, ha megterveznél mindent és a neten szinte mindenhez találsz árat. tégla, vezeték, cső, stb. így még könnyebben saccolnád.

2012. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén húztunk fel egy kétszintes, 120 m2-es házat. 15-20 milla közé terveztük, ehhez képest már a 25 millán is túl van a felemésztett összeg, ebből pedig csak az engedélyek, illetékek, szakértők meg a többi ilyen kötelező gyökérség több volt mint 5 milla. Készülj rá hogy neked is rabolni fogják a zsebedből szenvtelenül a pénzt mindenféle ingyenélő, naplopó engedélyezők, és valószínűleg minimum 10-30%-kal többet fogsz kiperkálni az egészre mint amennyire készülsz. Még ha jó bőven hagysz rá, akkor is.

Az első okostojás voltam.

2012. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na látod, ha elsőre is ezt a választ adtad volna nem írtam volna semmi rosszat. De szerintem egy 120 m2-es ház felépítésének költsége teljesen más mint csak egy szobáé. (nem csak a mérete miatt). Szerintem a fürdő és a konyha viszi el a legtöbb pénzt egy építkezésnél na meg persze a fűtés! Tudom én is, mert pont egy éve költöztünk be a házunkba. Igaz "csak" felújítottuk, de a tetőn és tartófalakon kívűl mindent kicseréltünk rajta.
2012. dec. 19. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbbet a munkadíjon tudsz spórolni mint látom mesterek vannak a családban.Az anyagot ki tudod számolni m2 re pontosan ha megnézel egy tüzépet a neten.Ha van bontott téglád azzal is spólolhatsz.Én egy 25m2 es garázst 100 ezerből kihoztam volt bontott téglám fele faanyagom használt cserepem.Tényleg csak cement homok mész sóder és némi faanyag kellett.
2012. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az jó! Az az igazság, hogy anyunak van egy öreg parasztháza mit el szeretne adni. Van is rá vevő csak legalább annyit szeretnénk kapni érte amennyibe a plusz szoba kerülne.
2012. dec. 21. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Néhány millió. Ennél pontosabban csak pontos felmérés után lehetne becsülni.

De ha van a családban kőműves, ács, egyéb hozzáértő személy, ők biztosan pontosabban meg tudják saccolni, mint mi így látatlanban. Kérdezd meg tehát tőlük!

2012. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!