Mennyibe kerül körülbelül egy 70-80 m2-es könnyűszerkezetes ház építtetése?
Vitatkoznék az első válaszolóval, mert nekünk is könnyűszerkezetes házunk van. Tehát tapasztalatból mondom, h nincs semmi baj a szigetelésével! Sőt! Kiváló a szigetelése, télen nagyon gyorsan fel lehet fűteni és meg is tartja a meleget, nyáron pedig hűvös - természetesen, ha beengeded a meleget, akkor jó hogy átmelegszik. De uaúgy átmelegszik az ytongból épült ház is.
A konyhaszekrény és bármi egyéb felszerelésével sincs gond. Amikor tervezitek a házat, úgyis tudjátok már, h hol a konyha, és akkor az építőnek meg kell mondani, h bizonyos helyeken tegyen még be erősítést. Nyugi, kibírja a konyhaszekrényt!
Sokan idegenkednek tőle, mert még nem annyira elterjedt Mo-on. De csak jó tapasztalataink vannak, úgyhogy bátran vállaljátok be!
Ja, és persze olcsóbb és sokkal gyorsabban készen van, mint a tégla ház!
igazság szerint még rosszat nem hallottam róla, viszont nem is ismerek olyat akinek ilyen háza lenne.
a kivitelezők meg persze mindig azt mondják hogy az övék a legjobb (a hagyományos lehúzza a könnyűszerkezeteset, és fordítva)
A második válaszoló vagyok:
Az biztos, h sok múlik a kivitelezőn. Mi is kulcsrakészen kértük, végül a járólapozást-festést kivettük belőle és azt mi csináltuk. De egyébként mindent a kivitelező csinált és maximálisan meg voltunk elégedve velük és a munkájukkal! Igaz, naponta elmentük megnézni, h hogyan haladnak - de nem kimondottan ellenőrzési szándékkal, inkább csak kíváncsiságból...:)
Szóval kivitelező-függő a dolog!
De uaígy járhatsz a tégla házzal is. Ha nem megbízható a kivitelező, ott is könnyen pórul jár az ember, aztán majd repednek a falak meg potyog a vakolat...
A mai világban szerintem ha vki házat épít, már előre betervezi pl. a szekrények helyét és nagyon sokan beépített szekrényeket választanak, amit persze nem cserélget senki x évente. Így ebből a szempontból mindegy is, h a házad könnyű szerkezetes v sem.
A képeket meg a könnyűszerkezetesben is fel lehet tenni a falra, ugyanis van egy fa váza a háznak, amik tökéletesen tartják a csavarokat.
Ha ilyen problémák lennének, akkor mondja már meg vki, h pl. a radiátorok miért nem esnek le a falról?! Vagy pl. a kombi gázkazán?!
Biztos, h vannak olyan építő cégek, akikre nagyon oda kell figyelni, de nekünk semmi gondunk nem volt se a céggel, sem azóta a házzal. Nálunk minden úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva!
A tégla házzal is adódhat probléma, ott is el lehet rontani sok mindent, pl. a szigetelést.
Látom sokan azt gondolják, h a könnyűszerkezetesnek nem jó a szigetelése. Pedig nagyon jó! Ott is uaúgy ott vannak a vastag szigetelőanyagok a fa vázszerkezet között a falakban...és működik!
Nem hiszem, h a mai világban attól függ, h jó-e egy ház vagy sem, h fél méter vastag a fala, v sem.
Mi laktunk normál tégla házban is és én mondom, h akárhányszor építkeznénk, csakis könnyűszerkezeteset választanánk. A környéken - akinek ilyen van - mindenki meg van vele elégedve!
Ízlések és pofonok!
A könnyűszerkezetes építés gyors, olcsó, jók a paraméterei (ha nem lopja ki belőle az anyagot a kivitelező), csak felénk nincs meg a hagyománya. Én faszerkezetesben gondolkodtam, de mindenki elvette a kedvemet, kezdve a bankoktól, (ahol nem akartak rá hitelt adni, csak valami nevetséges összeget) a biztosítőkig. Aztán maradt a porotherm, (mert a téglát mindenki elismeri) de ezt is le kellett szigetelni kívülről, mert keveselltem.
Még valami: a 12,5 mm-es gipszkarton fal (gipszkarton tiplivel) tiplinként 25 Kg-al terhelhető!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!