Jó ötlet ennél a fűtésnél a kondenzációs kazánra való átállás? Illetve hány százalékos megtakarítás érhtő el átlagban?
Tartályos PB-gázzal fűtök,a házban(180m2) padló+radiátoros fűtés van és egy nyílt égésterű tárolós kazán(90% körüli hatásfokkal)
Megéri a kondenzációs kazánra való átállás,mert azt is írják,hogy 55-57 fokos visszatérőig kondenzál?(Tudom-tudom szigetelés is kéne,de az több év múlva lesz)
Ilyet néztem ki magamnak: [link]
Nálunk nem javasolták, mert csak nagyon nagyon lassan térült volna meg a plusz befektetés. Igaz, hogy mondjuk nem is a legolcsóbb olasz, török stb. kazán lett volna beszerelve. Azt tanácsolták, hogy inkább szigeteljünk, azzal többre megyünk.
Előző! Mennyi a gázszámlátok, hogy havi 20e-rrel csökkent? Ha jól tudom a kondenzációval néhány 10%-ot lehet spórolni. Ebből kiindulva havi százezres számláitok voltak? Az durva!
Mi a 100nm-es házra, igaz átalányt fizetünk, de 20e alatt van a havi gázszámla.
A nyílt égésterű kazánok nem tudnak még újként sem 90% körüli átlag hatásfokot, ami az évek alatt tovább csökken, egy több éves kazánnak a 70-80% közötti hatásfok a reális (10éves és régi korszerűtlen modelleknél, ez sokszor 50-60% csak!).
A kondenzációs készülékek energia visszanyerése alacsonyabb hőmérsékleten az ideális, ott technológiától függően lehet akár 115%is, de a 108-109% már átlagos készülékkel is elérhető. Ahogy emelkedik a hőmérséklet a kondenzációs készülékek előnye elfogy, megint csak készüléktől függően 55-58fok körül már nem tud energiát visszanyerni a kondenzációval, ezeken a hőmérsékleteken úgy működnek mint egy jó minőségű zárt égésterű kazán. Padlófűtésnél igazán sokat lehet vele megtakarítani, radiátornál és HMV készítéskor kevesebbet, bár ott is lehet trükközni az előremenő vizet leszabályozni max 50-55fokra, a padlót nem hőcserélőn vagy keverőszelepekkel lekeverni, hanem direkt kazánkört létrehozni. Akár felezhető is a jelenlegi gázszámla!
A választott készüléket viszont nem ajánlom! A Termomax gyár, még valamikor nyáron becsődült (nagyon magas garanciális meghibásodások miatt), a gyár felszámolás alatt van, új készülékeket már nem gyártanak. Sokkal jobb készülékek vannak, ha azonos oldalt nézünk amit ön belinkelt, akkor pl ez: [link] Az Ariston nagy tőkeerős gyártó, a linkelt készülék pedig egy idei, új modell, már rozsdamentes hőcserélővel, 1/10es modulációval, stb..
Köszönjük a gerilla marketinget!
Azért azt tegyük hozzá, hogy a nem kondenzációs kazán nem egyenlő a nyílt égésterű kazánnal.
Sőt, a ma kapható kazánok legalább 80%-a zárt égésterű. Ezen belül lehetnek hagyományos technikával működőek vagy kondenzációsak.
Amit kinéztél, azon túlmenően, hogy drága, még elég szerény paraméterekkel is bír, ugyanis 7 kW-ig egy sima turbós kazán is le tud menni, egy kondenzációstól meg szégyen ez a rossz érték.
Ezt vedd: [link]
Külső hőmérőt mindenképpen vegyél, rendes megtakarítás csak azzal érhető el!
Illetve vegyél egy hozzá való rendes termosztátot, megéri, mert a kazán minden paraméterét könnyen be tudod vele állítani.
Egyik válaszban sem olvastam, hogy a nem kondenzációs egyenlő lenne a nyílt égésterű kazánnal.
Az sem igaz hogy a ma kapható kazánok legalább 80%-a zárt égésterű. Kifelejtette a számításból a szilárdtüzelésű technológiát, sőt az elektronikus kazánokat, a hőszivattyúkat és még sorolhatnám…
Ha csak a gázkazánokat nézzük, (gondolván arra célzott) sem igaz ez, ugyanis megmaradt a nyílt égésterű mint régi technológia, komolyabb beruházás (kémény csere, és halom engedélyeztetés: gáz, fűst, stb..) nélkül cserélhető a régi elromlott vagy elavult készülék, emellett vannak a zárt égésterűek, ott pedig a turbóst váltja le a kondenzációs… így sokkal inkább a turbós egy vékony szegmens, az új kondenzációs és a régi kéményes mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!