Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem szavazzák meg sok...

Miért nem szavazzák meg sok panelházban a lakók, hogy egyedi mérős és szabályozható legyen a fűtés?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én egy ilyen házról tudok, ott azért nem szavazták meg, mert nem volt elég pénze a háznak a korszerűsítésre, és lakásonként 150 ezer Ft-ot kellett volna beleadni a projektbe, és ez sajnos sokaknak nem kifizethető összeg. :(
2012. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pénzhiány és bizalmatlanság miatt.
2012. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem, és sok más ember szerint is, akikkel ilyesmiről beszéltem, addig jó, amíg nincs egyedi mérő.

Ha van, és nem akarsz fázni, a gatyád rámegy, ha nem akarsz többet fizetni mint amíg általányt fizettél. akkor fázol, ha ugyan olyan meleget akarsz, mint a mérő előtt, akkor nem csak a gatyád megy rá, de mindened.

2012. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én jól jártam vele, elszámolásnál még vissza is kaptam pénzt, mivel alig fűtök. Úgyhogy nekem igazi áldás ez.
2012. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert a lakások között nincs hőszigetelés, ezért az összes saroklakásban, északi oldali lakásban, földszinti lakásban, és minden olyan lakásban, ahol a falszomszédok spórolósak, a lakó esetleg rosszul fog járni. Amikor ők a lakásuk árát kialkudták, még nem kalkulálták bele, hogy a lakás házon belüli elhelyezkedése értékcsökkentő tényező lehet, ezért most sokat bukhatnak. Ha mondjuk te 23 fokot szeretnél, a szomszédodnak viszont elég 19 is, akkor jó eséllyel te fogod fűteni az ő lakását a saját költségeden, mert amennyi hő a falon átjut, az pont elég neki.
2012. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fűtés nélkül (!) is 23 fok van, gondolom érthető, ha erre nem akarok még rányomatni pár fokot.
2012. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk sajnos nem lehet szabályozni a fűtést. Itt Szombathelyen az Oladi-lakótelepen pokoli túlfűtés van. A mi panellakásunk északi és saroklakás, így nem fűti a lakásunkat a szomszéd fala sem, a külső falak nincsenek szigetelve és mégis egész télen 26-29 fok van. Egyedi mérővel és egyedi szabályozhatósággal sokat tudnánk spórolni. A téli időszakban egyébként 16-19 fok lenne az ideális és egészséges lakáshőmérséklet, de itt még az is álom csak, hogy 25 fok alá csökkenjen a lakásunkban a hőmérséklet. Ez az egész télen át tartó afrikai hőség (20°C felett már az) a távfűtéses lakásokban súlyosabb egészségkárosító, mint a rendszeres dohányzás. A fejlettebb Európai Uniós államokban 16-19 fok a lakásokban a téli hőmérséklet. Ott ésszerűen spórolnak és foglalkoznak az egészséggel, pedig jobban élnek. Itt Magyarországon sajnos esztelen, istenkáromló energiapazarlás zajlik a fűtési szezon alatt.
2012. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Túlzásokba azért ne essünk. Nem kell 29 foknak lenni a lakásban, de 16 fokban sem szeretnék fagyoskodni.

Ha este hazaérek fáradtan, nem dideregni szeretnék a tévé vagy a gép előtt ülve annyi ruhában, mint ami az utcán van rajtam, hanem jól érezni magam.

Nekem a 23-24 fok épp kellemes. Több nem kell.

2012. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!