Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bosch turbo gázkazánra cserélt...

Bosch turbo gázkazánra cseréltem a régi kazánom. Ki kell-e hívjam az e-ontól a gázosokat, hogy ellenőrizzék a beszerelést?

Figyelt kérdés
16 éves gázkazánom korszerűbbre cseréltem. A szerelő rendben elvégezte a kémény bélést, beszerelte a kazánt, amely kombi....vízet melegít, és fűt is, egy hónapja rendben megy a dolog. Ki kell-e hívjam a szolgáltatótól a szerelőt, hogy ellenőrizze, jóváhagyja a munkát, vagy nem, mivel korábban is már gázkazánnal fűtöttem? Van valami előírás? Köszi a válaszotokat előre is.
2012. nov. 21. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gáz tervet kellett volna csináltatnod, engedélyeztetned, óra le, nyomáspróba, óra vissza, stb..


Úgyhogy most már maradj nagggyon csendbe a szolgáltatód felé...

2012. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ebben a gázterves dologban én nem vagyok annyira biztos, hiszen gondolom a gázvezeték hálózaton nem változtattál semmit. Az új kazán egyszerűen ment a régi helyére? Ha új tűzhelyet vesz az ember akkor se szerelik le a gázórát és akkor se csinálnak új nyomáspróbát.


Ha regisztrált szakember szerelte fel, akkor elvileg nem lehet gond, hiszen neki ismernie kell a szabályokat. Márpedig gondolom az szerelte fel, mert a garanciával és egy esetleges balesetből származó biztosítási kártérítés igényeddel is csak ebben az esetben élhetsz. Mindenesetre ha gondolod hívd fel őket, mert előbb-utóbb úgyis kiderül a turpisság (ilyenkor jobb előbb). Az új törvény szerint ugyanis néhány éven belül mindenkinek ellenőriztetnie kell a gázvezetékeit.


Én a kémény miatt jobban aggódnék. Történt valamilyen egyeztetés, szemrevételezés és engedélyeztetés a területileg illetékes kéményseprő vállalat által a beüzemelés előtt?

2012. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a hatályos törvények szerint minden gázkészülék csere esetén (gáztűzhely is) kell gázterv, ami azért ciki, mert hirtelen be kell tartani az aktuális szabályokat, így pl. ha házban van a gázóra, akkor ki kell helyezni, stb...


Sarcra megy ki az egész, ne keressetek benne logikát.

2012. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az 1-es jól írja, a 2-es nem! Mivel az elvégzett munkáért felelősséget kell vállalni mind a kivitelezői-, mind az átvevői oldalról, ezért tartatják be az előírt szabályokat és nem pedig sarcolás folyik.
2012. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Abban az esetben mi a teendő ha tűzhelyet akarok cseréltetni, de én egy 140 lakásos (két lépcsőház, tíz emelet, emeletenként 7 lakás/lépcsőház) társasházban lakok, ahol a lakóknak nincs saját gázórájuk? A házban közös kazánház van a 11. emeleten, az biztosítja a melegvizet és a fűtést (ezek mérve vannak). A tűzhelyek után átalányt fizetünk a 140 lakás közös fogyasztása alapján. Tehát a 140 lakásnak van egy közös órája, illetve a hőközpontnak egy másik órája. Meg kell terveztetnem az egész ház gázrendszerét?
2012. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak a sajátodat.
2012. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi Mindannyiotoknak az értékes választ. Szomszédom 5 évvel ezelőtt ugyan ezt a verziót meglépte, így most az ő javaslata alapján...a kémyényseprőket kell kihívjam, megkaptam tőle az elérhetőséget..és az akkori hivatalos papírokat...bizonyságul. Csak csendben írom, hogy írtam e-mailt a helyi e-onnak, azaz gázszolgáltatónak, segítségüket kérve....kb. 1 hete, nem válaszoltak:(
2012. nov. 22. 07:47
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Majd azért azt is írd már meg légy szíves amikor elvitték az órát!
2012. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocsánat az offolásért!


6-os, köszönöm a választ. Hát nem tudom mi értelme lesz, mert az én hálózatom egy közös felszálló vezetékből áll, ami megy a konyhában emeletről emeletre és egy kb. másfél méteres leágazásból.

2012. nov. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor kicsi lesz a terv.


A "lényeg", hogy fizetned kell... :(

2012. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!