Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pince betonozása. Hogyan?

Pince betonozása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy kb. 25 éve épült ház pincéje, aminek az alja kisméretű téglákkal van leburkolva.

Ez nagyon nem praktikus, mert a fugákban, rücskökben nagyon megül a por és a kosz. Nagyon nehezen lehet tisztán tartani. Ezért szeretnék valami homogén felületet csinálni.

Mivel a téglasor mechanikailag nagyon stabilan áll, arra goldoltam,, hogy veszek esztrichet és alapos portalanítás után elteregeten 1-2cm vastagságban aljzatkiegyenlítőként. Ez működőképes megoldás?

Vagy vegyek cementet és betonozzam le rendesen 5-6cm vastagságban az egészet? Ekkor a téglákat is fel kéne szedni, mert nem szeretném az amúgy sem túl nagy belmagasságot még ennyivel csökkenteni. Ezt a második megoldást, ha nem feltétlenül szükséges, inkább elkerülném, mert jóval nagyobb munkával és költséggel járna, mint az első.


2009. aug. 14. 09:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Nincs senkinek ötlete?
2009. aug. 18. 19:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Még mindig aktuális a kérdés...
2009. aug. 24. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha még mindig aktuális... Szerintem 1-2cm feltöredezne... PVC padló lefektetése? Talán nem a legszebb, de megmarad a belmagasságod, tartós, és könnyen tisztítható, homogén felület.
2010. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

PVC nem igazán jó ötlet, mert hepehupás lenne alatta a talaj, ne meg kazán van a helyiségben, amiből az esetlegesen kihulló parázs kiégetné.


Amúgy már megoldottam. Lebetonoztam kb. 2-3cm vastagságban. Mindenki azt mondta, hogy meg fog repedni, de eddig még nem reped. Illetve egy helyen láttam egy alig észrevehető hajszálrepedést, de azon kívül semmi.

Az előírtnál 10-20%-kal több cementet kevertem a betonba, hogy szilárdabb legyen.

2010. febr. 22. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!