Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül kb. egy 4x3x2m-...

Mennyibe kerül kb. egy 4x3x2m-es pince felfalazása és alapozása?

Figyelt kérdés
Egy meglévő pincéről van szó csak meg kéne erősíteni mert omlik a fala elég rendesen. Alján nincsen beton, azt is szeretnék.
2011. júl. 8. 09:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
sokba az biztos de pár százezer alatt nem lesz meg.Főleg a munkásoktól függ mennyi ha valaki magának csinálja 30-40 ezer.
2011. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megcsinálom én magamnak is csak félek el nem szúrjam a betont , autó feljáró is csak pár évet bírt aztán már málik szét. Bezzeg a 600 éves járdának semmi baja. :)
2011. júl. 8. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:

ha omlik a fal akkor az már nem teljesen egészséges dolog, szerintem nézesd meg egy szakemberrel, és tőlük érdeklődj hogy mi ilyenkor a teendő, és ez mennyibe kerülne


miből van a pincefal?

van vízszigetelve?

mi van alul ha nincs beton?

milyen szerkezetek terhelneka pincefalra?

2011. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A pince fal az valami jó gagyi betonból van. Vízszigetelve? szerintem biztos nincs. Alul a talaj van , homok.

Egy terasz van az egyik fele fölött a másik fele fölött egy szoba aminek a fala kb a pince felénél van két egymás mellé rakott betongerendán.

2011. júl. 8. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
hát, még az alsó betont nem is lenne meló elkészíteni, de ugye a talajban lévő nedvesség meg ami lefolyik a ház mellett eléggé tönkre tudja vágni a pincefalat, főleg ha a beton nem megfelelő, a vizes falnál az a gáz hogy valahogy ki kell szárítani, és utólag leszigetelni kívülről, meg az aljzatnál is, ergó vízmentesen be lenne csomagolva a pince szerkezete, az még ígyis kérdéses hogy a fal alatt hogy vezetik ezt át egy meglévő épületnél (van rá megoldás, de ugye ez is költség), omladozó pincefalnál meg ugye kell építeni mellé/hozzá/helyette valami teherhordó szerkezetet, mindenképp érdeklődd meg szakembernél hogy ő miként vélekedik erről, mert ki is tudnak menni helyszínre és akkor ott megmondja mi a helyzet, meg így látatlanban nem tudom mennyire állékony a fal, vagy mi a pontos helyzet
2011. júl. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
meg nem biztos hogy túl olcsó mulatság lesz, mert egy fal megerősítés nem olcsó, ha meg új pince kell akkor meg gázos a felette lévő szoba, bár azis lehet látatlanban én dramatizálom túl a dolgokat, esetleg feldobhatsz képeket is a pincéről, vagy privátban eljuttatod
2011. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos képet azt nem tudok csinálni, legalábbis olyat amin látszik is valami.
2011. júl. 10. 17:24
 8/11 A kérdező kommentje:
Keresgéltem , és ezt találtam [link] azt írj a pince falazáshoz ideális. Ez jó lenne nekem akkor ugye? Azon gondolkoztam hogy ha a tetejére érek az utolsó ilyen téglát hogy töltöm meg betonnal?
2011. júl. 12. 11:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a baj, hogy úgy nem igazán fog együtt dolgozni a pincefödém meg a fal, ugyanis alapból kellene neki egy vasbeton koszorú ami befogja a gerendákat és a terhüket a falra adja, és így nem lesz teljesen százas a dolog, mindenképp menj el és konzultálj egy szakemberrel, mert így vaktában nem lehet pontos tanácsokat adni, ahhoz kellene egy szemrevételezés, esetleg adatok az épületről alaprajzzal, satöbbivel.


Másrészt, a pincefal mellé falazni egy falat azért gázos mert ugye a pincefal alá van alapozva, viszont akkor mellette a falat is kellene, hogy megfelelő legyen a teherátadás, ha meg csak úgy nekiáll kiásni az ember az necces mert ugye akkor a talajban lévő felszültségek meg az alaptestben lévők változnak.


A régi falat meg nem tudod csak úgy elbontani ugye, mert ha el tudnád akkor simán lehetne egy új pincét építeni, úgyhogy tényeg azt mondom, keress ilyen szakembereket akik meg tudják mondani hogyan tovább.

2011. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor tényleg jobb ha megkérdezek valami szakit.
2011. júl. 12. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!