Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok hány köbméter gáz...

Nálatok hány köbméter gáz megy el egy nap?

Figyelt kérdés
Tudom nem mindenki nézi, de nekem ha eszembe van felszoktam írni,mennyi köbméteren áll az óra. Kíváncsi lennék nálatok hány köbméter megy el egy nap? köszi :)

2012. nov. 11. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Tél közepén, nagy hidegben 4-5m3/nap. A lakás 45m2, 1em., műanyag ablakok, szigeteletlen falak!
2012. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt így pontosan nem tudom megmondani, mert nem nézem naponta csak havonta. 5 éve lakunk itt, eddig a rekord 300 köbméter volt egy hónapban (2011. január). Tehát átlagosan napi 10 köbméter ment el abban a hónapban. De ha átlagolom a téli hónapok fogyasztását, akkor kb.6-8 köbméter (ez persze csak télen igaz).


90nm, műanyag ablakos, felújított fűtésrendszerű (új kazán, csövek, radiátorok), de még hőszigeteletlen (a tető már le van szigetelve, ha minden összejön, akkor jövőre a ház is) 60-as években épült sátortetős ház.

2012. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk családi házban a napi 20 sem ritka,
2012. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35 m2 panel, ezeréves nyílás-zárók, most még napi 3,0-3,5 m3, ebben főzés, fürdés, fűtés minden. Majd ha keményebb lesz, akkor a napi 5-6 m3, de akkor már nagyon ideges leszek!
2012. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
55nmm a lakás és most egy nap kb. 3-4 köbméter megy el. Télen 4-5-6 egy nap. és akkor már én is ideges leszek :)
2012. nov. 11. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt azért tudnod kell, hogy 1 db. konvektor 1 db. őrlángja 24 óra alatt elfogyaszt 0,5 m3 gázt, tehát számold össze, ha az összes bekapcsolt konvektor + fali vízmelegítőt nem is használnád, akkor is a 24 óra alatt mennyit ugrik az órád, és a tényleges fűtés stb. a többi.

Tehát az sem mindegy, hogy valahol van-e olyan őrlángod, amelyet egyelőre még tudnál nélkülözni.

2012. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semennyi,kandallóval fűtünk.A konvektorok csak dísznek vannak.
2012. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mostanában 6 m3/nap, 3 éve szigetelt ház. 360 m2, tetőtérbeépítéssel, ebből az alsó szint csak 18 fokig fűtött, viszont a melegvíz-termelés benne van, keringtetett rendszerrel. Én kevesebbre számítottam
2017. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!