Mi az előnye és hátránya a könnyűszerkezetes házaknak?
Megéri e ezt az újfajta eljárással épült házakat megvásárolni?
Hogyan kell felvenni a kapcsolatot a cégekkel, és tudnátok ajánlani aki már vett ilyet, várom a tapasztalatokat..??
Tényleg ki lehet választani mindent a burkolattól a wc-ig???
Nem érted...
Nem az évi 100eFt-ot sokallom, hanem azon röhögök, hogy elhiszed, hogy a szigetelésed jobb, mint egy passzív házé (és ezt betudod a ház könnyűszerkezetes mivoltának), ezért csak 100-at kell fizetned, miközben ha igaz lenne, amit írtál, akkor olyan évi 20-40eFt-ban meg kéne álljál. A házad nem tudja azt, ami a papíron rajta van.
Olvasd el a #2-est, és gondolkozz.
Szépen eladták neked a hibát, mint "jó funkciót"...
Ha egy épületnek jó a hőtároló képessége és/vagy a hőszigetelése, akkor a kazánnak nem kell 5 percenként kapcsolgatnia. Hiheted, hogy ez így jó, valójában nem.
A hőtároló képesség (tárolt hőmennyiség) az fajhő (c) szorozva tömeggel (m) szorozva hőmérséklet különbséggel (deltaT), azaz Q=c*m*dT
Nos:
A téglafal fajhője: c=1,047 kJ/(kg*K)
A könnyűszerkezetesére nem találtam adatot, de a heraklit és hasonlók jól közelíthetik, annak c=1,675 kJ/(kg*K)
Eddig azt hiheted, hogy juhúúú, mennyivel jobb a könnyűszerkezetes, de igen ám, az könnyű, 2-3000 kg/ház, a tégla 20+tonnájával szemben:
Tégla, 1 fok változásra fajlagosítva: Q=1,047*20000= 20 940 kJ
Könnyűszerkezetes, 1 fok változásra fajlagosítva: Q=1,675*3000= 5 025 kJ
Tehát egy azonos méretű tégla és ksz. ház hőtároló képessége ~4x-es a tégla javára.
Ezért (és a és a nyári melegről írtak miatt gyalázatosnak tűnő szigetelésed miatt) kapcsolgat szerencsétlen kazánod egyfolytában...
Úgy tűnik , egyetlen előnye a CSÓK készsége. Jó esetben. A kivitelező ugyanúgy elronthatja, mint mindegyik másik házat. Sőt, jobban. Látom már itt is megvan a a "végén megzsaroljuk a kivitelezőt" hozzáállás.
Az eredmény, még jó esetben is drágán, egy rossz hőtartó képesséű ház, aminek nem bírnak meg nehezebb tárgyakat a falai, és egy nagyobb szél eldeformálhatja az egész szerkezetét... (ezért némelyik biztosító nem is köt rá biztosítást...)
Az sem jó, h nyáron állandóan klímázni kell. egészségtelen is. Meg, pszichológialag sem jó, hogy egy számszeríj átviszi simán a ház falát.
További hátrányok..
- A belső hangszigetelése nem vetekedhet egy téglafallal. Az egymás melletti szobákban igen nehéz magánéletet élni .
- szinte biztos, hogy nyáron állandóan klímázni kell a lakást.
- a nem hozzáértő kivitelezők miatt gyakran megereszkedik a mennyezet hőszigetelése, és penészedni kezd.
A bogarak (sőt siklók, v más állatok is, akik eszik a bogarakat!!) szeretnek beköltözni a réteges falazatba, több ízeltlábú vendégünk lesz, mint egy téglaházban
"Sok könnyűszerkezetes technológia létezik, és ezek közt az olcsó az igazán vacak is. Egy minőségi, acéltartós könnyűszerkezetes ház ára viszont már megegyezik, vagy magasabb egy tégla ház áránál.
Egy téglaház építési ideje optimális esetben kb. 5-7 hónap, a könnyűszerkezetes házé 3-4. Szóval 2-3 hónap előnyért hátrányok egy életre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!