Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Liszt zsizsik szerintem,...

Liszt zsizsik szerintem, hogyan szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés
Főleg a konyhában repülő, barna bogarak. A lisztben, a grízben és a háztartási kekszben voltak. Kidobtam minden fertőzöttet, átnéztem minden élelmiszert, befújtam a szekrényt Biokillel, vártam, de még mindig rengetegen vannak. Már az összes javasolt dolgot megcisnáltam :(

#bogár #konyha #liszt zsizsik #repülő bogár
2012. okt. 17. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes táplálékforrást zárd el előlük. Én az ilyeneket amibe beleehet, már a hűtőben tartom. Ott ha van pete a lisztben nem kel ki, ha nincs, akkor nem megy bele. Mindig átszitálom a lisztet is, és akkor látom a kis petéket. Sajnos a legmárkásabb lisztben i ugyanúgy van, nem nagyon lehet mit tenni. És ha egyszer elszaporodnak a dögök, nehéz az irtása. Ajánlom a molycsapdát, arra rátapadnak. Azt hiszem bábolnai. Ilyenkor lehet csinálni egy nagyon nagy konyha/spájz takarítást, mert belemegy a grízbe, prézlibe, pirospaprikába, borsóba, rizsbe, szóval majdnem mindenbe. Mindent szitálj is át, hogy ne legyenek peték, és ha lehet tartsd hűtőben.


Ismerősünk és mi is azóta úgy csináljuk, hogy mindent csavaros, jól záródó üvegben tartjuk, és mielőtt beleöntünk valamit, egy átmelegítjük a mikróban, és nem kel ki a pete. Ezt szitálom az üvegbe, és megy is rá a teteje. Egy éve küzdtem meg a zsizsikekkel, azóta mindent így tárolok, vagy a hűtőben/mélyhűtőben.

2012. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ma délután mindent befőttesüvegbe tettem, ami gyanús volt, vagy régebbi kidobtam :( hát remélem eltakarodnak ezek a dögök...nyári lakásfelújítás miatt sokáig voltak szabadon az élelmiszerek a 40 fokban :( köszönöm a tanácsot!
2012. okt. 17. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp mikrózd át az üvegeket tető nélkül. nem kell nagyon, csak hogy átforrósodjon (lehet sütőben is, alacsony hőfokon), így az esetleg megmaradt peték elpusztulnak.
2012. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na akkor azt is megcsinálom még, köszönöm! szerencsére már ma is csak egy zsizsikkel találkoztam (megöltem persze :D), úgyhogy valószínűleg kidobtam a "fészküket" is tegnap :)
2012. okt. 18. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!