Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek nem magas egy...

Szerintetek nem magas egy kicsit ez a számla?

Figyelt kérdés

Július 22.-én költöztünk albérletbe. A vízmelegítésért fizetjük a távhőt.


Ekkor leolvastuk a vízóra állásokat;


Konyha hideg 7 köbméter, meleg 20 köbméter.


Fürdő hideg 93 köbméter, meleg 61 köbméter.



Mivel a víz számla 2 havonta jön, ezért eddig nem fizettünk érte. Ma írt a tulaj, hogy megkapta a számlát és 6700 ftot kell fizetnünk.



Ő utoljára szeptember 06.-án volt leolvasni (mert október 19.-én kiköltözünk ebből a lakásból és akkor fogjuk az utolsó óra állásokat felírni), akkor ilyen adatok születtek:


Konyha hideg 7 köbméter, meleg 20 köbméter.


Fürdő hideg 96 köbméter, meleg 63 köbméter.



Ma kimentem megnézni, hogy július 22.-től a mai napig mennyi vizet fogyasztottunk, mert nekem még akkor is soknak tűnne ez az összeg, ha az elmúlt eddigi időszakot nézzük a beköltözésünktől kezdve egészen a mai napig.


Konyha hideg 8 köbméter, meleg 21 köbméter.


Fürdő hideg 99 köbméter, meleg 64 köbméter.



Ez a beköltözésünktől számítva a mai napig összesen 11 köbmétert jelent.



Viszont a 6700 forintos számlában ugye csak a július 22.-től szeptember 06.-ig leolvasott vízmennyiség van benne, ami ebben az esetben, összesen 5 köbmétert jelent.


Kiszámoltam a budapesti vízdíjkalkulátorral és az összes fogyasztásunkra július 22-től a mai napig (11 köbméter) jött ki összes bruttó költségként: 3082.1600000 ft.


Egyszerűen nem értem, hogy lehet július 22-től szeptember 06-ig, 6700 forint a számla, amikor csak 5 köbmétert fogyasztottunk, és annak az összes bruttó költsége a kalkulátor szerint: 1619.889 ft.


Szerintetek is sok ez a 6700 ft vagy én vagyok hülye?


Bp. 14. kerület


2012. okt. 16. 12:10
 1/4 kovpet ***** válasza:
78%
A számlán rajta kell legyen minden. Mérőállás, számlázott időszak, ilyesmi. Összehasonlítod és kiderül, így nem lehet mit mondani.
2012. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A számlát csak hétvégén fogom látni sajnos.
2012. okt. 16. 12:36
 3/4 kovpet ***** válasza:

Akkor hétvégén derül ki :)

Fizetni meg fizethetsz addig is ha kell, max a következőből majd levonjátok.


Nekem egyébként 20 körül van a számlám (csak hideg víz van benne és két személyre, két hónapra).

2012. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi is ketten vagyunk. 20 ezer forint az rengeteg... Viszont most írt egy email-t a tulajdonos, hogy valamit elnézett (?), és csak 5000 ft a számla.
2012. okt. 16. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!