Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan állítjátok be télen...

Ti hogyan állítjátok be télen kazán előremenő vízhőmérsékletét?

Figyelt kérdés

*enyhe időben(10-15 fok)

*0 fok körüli hőmérsékleten

*extrém hideg időben(-20 fok körül)


2012. okt. 9. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi fával fűtünk de nagyjából tudom szabályozni a hőmérsékletet.

Enyhe időben olyan 22 fokosra fűtöm fel a lakást azt úgy csinálom hogy előtte a vizet felfűtöm 60 ra majd megvárom emég lemegy 70re és akkor "szeméttel" fűtök ilyen ágakkal, falevelekkel meg fűrészporral ez így tartja is magát.

Amikor ilyen 0 fok körül van akkor már jobban odanyomok neki akkor is felfűtöm 60 fokra a vizet akkor minden felmelegszik szépen és akkor olyan 50 körül szoktam tartani kemény tüzifával enyhén megpakolva. Amikor már -10 vagy ennél is kevesebb van akkor totál megpakolom a kazánt 60-65 fok körül tartom a vizet akkor jó meleg lesz itt bent, amikor leég és csak parázs van akkor hagyom kicsit hűlni majd ismét felnyomom estefelé. Amikor annyira hideg van hogy kell egy kis kakaó akkor szoktam eltüzelni a fa mellett papírt meg ilyen kisebb műanyag vajas dobozokat persze szolidan azért.

Amikor gázzal fűtöttünk akkor enyhe időben olyan 20 fokon volt a termosztát ha 20 fok alá ment a szobahőmérséklet fűtés bekapcs kicsit felfűteni a lakást aztán ennyi. Ha nagyon hideg volt akkor volt hogy 26 ra is ráállítottam mert nálunk a gáznál is működött ez hogy ha ott is felfűtöm a lakást 26 fokosra akkor az kitart estig. De még így is drága a gáz ezért álltam át fára.

2012. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

40 alá nem engedem a vizet, mert gazdaságtalan.

Ha kint 0 fok környéke van, a víz 60 fokos, és extrém hidegben max 80.

2012. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem állítgatom, megoldja helyettem az időjárás követő szabályozás.


10 és fölötte 45 fok

-20 és alatta 60 fok, közte lineáris.


Kondenzációs kazán, radiátorokkal.

2012. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fixen be van állítva 60 fokra, a többit elvégzi a programozott termosztát!
2012. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kazán fajtától függ.

kondenzációs, sima gáz, vagy vegyes tüzelésűről van szó?

2012. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!