Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazán bérházban hogyan?

Vicuska87 kérdése:

Kazán bérházban hogyan?

Figyelt kérdés

90 m2-es téglalakásban lakunk. A lépcsőgáz kéményébe van bekötve egy kombi kazán, 10 éve csinálták! (elméletileg tilos)

Időszakosan visszaáramlik belőle a szén-dioxid, amikor kettővel felettem a szomszéd bekapcsolja a szagelszívóját.

Nagyon félek, igaz van szénmonoxid mérőm, de akkor is. Vannak cicáink is, nekik sem tesz jót!

A zárt égésterű kazán megoldás lehet erre a problémára? Mekkora herce-hurcával jár egy ilyen kicserélése?

Engedélyeztetni kell? Segítsetek légyszi!



2012. okt. 4. 20:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ezt a szagelszívó-dolgot nem értem. Visszaáramlás akkor történik, ha a kazán kéményébe más készülék is be van kötve. Ezek szerint a fenti szomszéd szakelszívója a kazán kéményébe van bekötve? Légy szíves, válaszolj erre a kérdésre, mert ennek ismeretében tudok több infót adni.
2012. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A kérdésből úgy veszem ki, hogy a kazán később lett bekötve a kéménybe, mint a szagelszívó. Még az is lehet, hogy a kémény nem kéménynek hanem szellőzőcsatornának lett -eredetileg- építve! Ha így van, akkor te vagy a hunyó és neked kell más megoldást(égéstermék kivezetést) találnod.

A zárt égésterű kazán nem megoldás, mert égésterméke annak is van, valahova azt is ki kell vezetni.

Kérünk több infót!

2012. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem én csináltam, én ezt a lakást fél éve vettem. Annak idején, volt egy ember a szolgáltatónál, aki jó pénzért mindent engedélyezett.

Azt mondták nekem hogy ez egy gyűjtőkémény, és mivel itt konvektor volt annak idején, úgy lett átalakítva kombi kazánossá.

Mindenkinek a vízmelegítője ide van bekötve.

Én földszinti vagyok, és így megyünk fel:

földszint-kombikazán

első emelet- vízmelegítő

második emelet- vízmelegítő

harmadik -kombi kazán+ szagelszívó

negyedik- kombi kazán

2012. okt. 4. 20:37
 4/22 anonim ***** válasza:
A szagelszívó és a kazán egy füstcsőbe van kötve ? Mert ha igen akkor a kazánt egyáltalán nem is használhatnátok abba a füstcsőbe mivel így be tud jutni a széndioxid a lakásokba . Arról nem is beszélve hogy ha valaki ezt ellenőrzi akkor nem százezreknél fog kezdődni a büntetés . A szagelszívónak külön füstcsőbe kell bekötve lenniük .
2012. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A földszinti lakó én vagyok.

Arról én miért tehetek hogy a 3.-on belekötötték a szagelszívót?

Valami megoldást keresek, mivel mint írtam időszakosan visszaáramlik az égéstermék.

2012. okt. 4. 20:57
 6/22 anonim ***** válasza:
Kémény ellenőrzés mikor volt utoljára??? Évente kötelező.
2012. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Így már egyértelműbb a dolog. A szagelszívók vannak szabálytalanul bekötve! Talán a kéménysepréssel, tüzeléstechnikával foglalkozó ellenőröket kellene megkeresni. Évente járnak ellenőrizni, de közben is lehet kérni vizsgálatot. Ők csinálnak jegyzőkönyvet és kötelezhetik a szabálytalan bekötés megszüntetését.

Megoldásként turbós kazán felszerelése lehetséges, annál ugyanis egy ventilátor nyomja ki az égésterméket.

2012. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Melyik a te kéményed? A sajátodba vagy kötve? Elvileg minden helyiségnek van kéménye, ezért általában szét van osztva, hogy a földszinti az egyikbe köt, az emeleti a másikba, a következő a harmadikba, stb..
2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Melyik a te kéményed? A sajátodba vagy kötve?"


Írta már a kérdező, hogy gyűjtőkéményről van szó!

Ebben az esetben nincs olyan, hogy "saját kémény"!

Egyébként is: a kémény nem szellőző!

A szagelszívó bekötéseket kell megszüntetni!

2012. okt. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom megszüntetni a szagelszívó bekötéseket. Tudjátok ez itt egy kis város, kéz kezet mos alpon, és pár Deák Ferenc kíséretében (értitek remélem), semmi sem történik.

Ezeken más túl vagyok!

Most megoldást keresek, hogy milyen kazánt, vagy mit tudnék csinálni, hogy én nyugodtan feküdhessek le itthon!

2012. okt. 5. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!