Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazán bérházban hogyan?

Vicuska87 kérdése:

Kazán bérházban hogyan?

Figyelt kérdés

90 m2-es téglalakásban lakunk. A lépcsőgáz kéményébe van bekötve egy kombi kazán, 10 éve csinálták! (elméletileg tilos)

Időszakosan visszaáramlik belőle a szén-dioxid, amikor kettővel felettem a szomszéd bekapcsolja a szagelszívóját.

Nagyon félek, igaz van szénmonoxid mérőm, de akkor is. Vannak cicáink is, nekik sem tesz jót!

A zárt égésterű kazán megoldás lehet erre a problémára? Mekkora herce-hurcával jár egy ilyen kicserélése?

Engedélyeztetni kell? Segítsetek légyszi!



2012. okt. 4. 20:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ki kell hívni a kéményseprőket!
2012. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Már azon is túl vagyok, már mindenen túl vagyok!
2012. okt. 5. 11:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Írták már, hogy turbós kazánt kell felrakni, abban egy ventilátor nyomja ki a füstgázt, nem tud visszaáramolni.
2012. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
És mit mondott / milyen írásos szakvéleményt adott a kéményseprő?
2012. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 kovpet ***** válasza:

Mindegy mekkora város, ne hülyéskedj már. Életveszélyes dolgot sehol nem engedélyeznek, semmi pénzért. Ki menne börtönbe 20ezerért?

Én is kíváncsi vagyok, hogy mit mondtak a kéményseprők...

2012. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Azt mondták a kéményseprők, hogy nem semmi, hogy be van kötve egy szagelszívó!

Turbós kazánból írnátok valami jó fajtát?(márka)

Ha kicserélném, akkor azt is engedélyeztetni kell? Vagy csak megveszem a kazánt, hívok egy kazánszerelőt, és beszereletetem vele?

2012. okt. 5. 17:33
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos a turbós kazán nem jó a te esetedben, mert ahhoz saját(speciális-kettős) kémény kell. Az ugyanis az égéshez szükséges levegőt nem a helyiségből szerzi, hanem a duplaköpenyű kéményen keresztül. Majdnem úgy mint a falikonvektor.
2012. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, mert a turbós kazán szívhat a lakótérből is, vagy akár lehet szétválasztott kéménye is. A probléma ugyan az lenne, hogy túlnyomással nyomod a kéménybe az égésterméket, mint a légelszívó, így mindenki máshoz menne a cucc.


Megoldás: Kéményseprőt följelenteni munka körében elkövetett gondatlan veszélyeztetésért(letöltendő), légelszívós lakót följelenteni gondatlan veszélyeztetésért(pénzbírság). Továbbá a közös képviselőtől megtudni, hogy melyik a te kéményed, azt béleltetni, oda bekötni, ezt meg lezárni. Miután emeletesben laksz, ezért a kéménybélelés 300-1000 ezres tétel lesz, még ha szétválasztott is és a levegőt mondjuk egy légaknából szívja...

2012. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kovpet ***** válasza:

"Azt mondták a kéményseprők, hogy nem semmi, hogy be van kötve egy szagelszívó!"


Ez nem így működik, ezen életek múlnak szélsőséges esetben.

Írásban kommunikálj velük, akkor nem hajtanak el. Ha mégis, akkor tényleg ülni fognak...

2012. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek a válaszokat!
2012. okt. 6. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!