Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Angliában tényleg ki kell...

Angliában tényleg ki kell előre fizetni fél évi lakbért, ha most bérelek ott először? Ez "kőbe van vésve" vagy találni olyat, aki kiadja "olcsóbban is"?

Figyelt kérdés

Ez rengeteg pénz, jócskán megdobja azt az összeget,amire számítottam,hogy össze kell gyűjtenem/gyűjtenünk a kezdéshez.

Neked mennyi indulótőkéd volt?


2012. okt. 1. 16:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Ez azért egy kicsit téves információ. Senkitől nem hallottam még hogy fél évi kauciót kértek volna előre. Általában 1 hónapot szoktak kérni. Én anno 2 hét kauciót fizettem. Most 200 fontot fizetek havonta, ez viszonylag olcsónak mondható, mert hallom ismerősöktől, hogy 3-400 hvonta es ebbe nincsenek benne a számlák. Nálunk bent van az internet, a magyar UPC. Szóval szerencsém van ezzel a lakással (2-es zóna, Stepney Green, double room share). 100 font volt a kaució (deposit.) Egy évvel ezelőtt jöttem ki, 1000 fonttal a zsebemben. Ez elég volt a kezdéshez, fedezte minden kiadásomat (lakás, kaja, bérlet) amig nem találtam munkát (1 hónap).

2012. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Két havi kauciót kell letenni általában. Csak magánúton szabad.

Ha szervező céggel mentek, azoknál lehet hogy annyi kell, amiből gyorsan ki is forgatnak. Hogy hogyan? Bezsebelik a pénzt, utána elfelejtik kifizetni a tulajt, a rezsit, stb.

Családi tapasztalat.

2012. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Több helyen is olvastam ezt,h ha nincs referencia,akkor félévre ki kell fizetni a lakás bérleti díját (ha van,akkor csak 3 hónap), plusz 1 havi kaució,ami,ha nincs rongálás, visszajár.

2012. okt. 1. 21:59
 4/9 anonim válasza:
100%

Szióka!

Ha Privát albérletről van szó:

1 havi albérlet ára + 1 havi depositot kérnek. Mindenféleképpen irjatok szerződést, lehet kézzel irott is de legyen feltüntetve a kiadó neve, címe és elérhetősége+aláírása. Legyen feltüntetve mennyit kell fizetni havonta és ebbe az összegbe mi tartozik bele.

Ha ingatlan közvetítő által szeretnél bérelni ott is szintén 1 havi depositot kérnek.

Ha cég által bérelsz, akkor a fizetésedből fogják azt levonni, átverni nem verhetnek át mert te azt fizeted, de kapcsolatba is tudsz lépni közvetlen a kiadóval is.

Ha esetleg valami folytán buganc alakulna ki és úgy érzed, hogy te húznád a rövidebbet akkor ott van a Citizen Advice Bureau (ingyenes) őket mindenképpen segítségül hívhatod.

Üdv

2012. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

1.válaszoló vagyok.


Elfelejtettem irni, hogy az előző helyen a 2 hét depositot amikor eljöttem, lelakhattam. Tehát az utolsó két hetet "ingyen" laktam.

2012. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Ginababa25 neked is a választ!

Megnyugtattatok!:)

2012. okt. 2. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Például, hogy mit akarsz bérelni. Ahogy az egyik válaszoló írta, ő egy share house-ban egy szobát bérelt. Ilyen esetekben nem olyan szigorúak.


De ha egy szép lakást akarsz kivenni, jó környéken... nem Londonban, hanem vidéken. Nincs állásod és csak most lépted át a határt, akkor bizony felteszik neked a kérdést, hogy miből kívánod fizetni majd a lakbért, amíg nincs munkád. Erre majd azt fogod felelni, hogy van megtakarításod és támogat a család... erre pedig majd azt mondják, remek, akkor nem okoz problémát kifizetned 6 havi lakbért előre.


De ha beéred egy ócskább lakással, egy kevésbé szép környéken... akkor el lehet ezt kerülni.

2012. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Mi is most keresünk szobát a párommal London környékén.

Single room árak vannak 200 fonttól kezdődően olyan házakban, ahol pl. közös a konyha, fürdő, wc. Van olyan is, ahol a konyha be van építve a szobába( mi olyanban vagyunk most, de ez dupla szoba és 400 font havonta). Sok helyen vannak kitételek: csak lányok, tanulók, párok nem, dohányzók nem stb..Van ahová kell referencia, és általában 1 havi deposit kell, meg 1 havi bérleti díj előre. Van ahol csak fél éves szerződés aláírásával lehet bérelni,de nem kell kifizetni előre a fél évet, de ha elmennél előbb,mint ami a szerződésben van, akkor igen.

Sokféle lehetőség van, különböző árakkal és feltételekkel.

2012. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!
2012. okt. 4. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!