Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tegyük fel van egy telkem...

Tegyük fel van egy telkem építkezni szeretnék. Hogyan kellene?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel, hogy van egy telkem, 800m2.


Értem én, hogy hogyan működik nagyjából az esetek nagy részében. Megbízni egy céget aki kivitelezi a házat a szerkezetkészre. Bár kinek mit jelent a szerkezetkész...


Nem vagyok kőműves, de értek ahhoz, amihez egy kőműves. Nagyon sok tapasztalatom van benne, mivel évekig dolgoztam építkezésen, de azt sosem sikerült megtudnom, amit én szeretnék. Tehát, ha én értek hozzá, és végül is magam is betudom szerezni az építőanyagot, akkor pl. én is felhúzhatom a falakat? Tetejére nyilván jön egy vasbetonkoszorú, stb. azt én nem tudom megcsinálni.

Meg persze a téglák alá egy alap, amit megint csak nem tudok megcsinálni. Tehát amit megtudok csinálni azt megcsinálhatom magam is? Részleges dolgokban lehetséges kivitelezőt fizetni? Vagy abszolút hülyeség az elgondolásom?


2012. aug. 16. 20:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Most próbáltam úgy leírni, hogy az is értse, aki annyit ért hozzá, mint az emberek nagy része, aki nem járt még építkezésen.
2012. aug. 16. 20:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is építkeztünk és sok saját munkánk volt benne. A dolog úgy működik, hogy az építési engedély jogerőre emelkedése után megállapodsz valakivel, aki vállalja az építésvezető szerepét. A tervezők általában ilyet is vállalnak. Akkor ő minden szakaszban "ellenőrzi" az elvégzett munkát, tanácsot ad, ill. figyelmeztet, hogy éppen mik az aktuális követelmények, amiket a használatba vételi engedély megszerzése miatt teljesíteni kell. Így amit tud, megcsinálsz saját magad, amit nem, arra fogadsz szakembert, vagy ha a családban, baráti körödben van, aki ért hozzá, akkor megcsinálod az ő segítségével. Feltételezem, azért vetődik fel részedről a kérdés, mert nem vet fel a pénz. Így nagyon sokat tudsz spórolni, de azért gondolj saját magadra is, mert fizikailag és szellemileg is nagyon igénybe vesz.
2012. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"értek ahhoz, amihez egy kőműves" szerintem egy alapot és egy koszorút azért egy kőműves meg tud csinálni... azért mert segédmunkáskodtál építkezésen ne érezd magad kőművesnek. Inkább bízd szakemberre és segíts neki annyival olcsóbb lesz az egész. Szerintem úgy járnál a legjobban ha keresnél egy olyan szakit akinek megvan a kivitelezői jogosultsága de nem fix brigáddal dolgozik és te lennél az egyik munkása.
2012. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legelőször egy olyan tervezőt keress, akiről tudod, hogy a munkájára első nekifutásból megadják az építési engedélyt. Ha már itt elkezdel spórolni, és olcsó tervezőt keresni, az engedélyeztetések sorozata után rájössz, hogy nem lett olcsóbb, csak rengeteg idő elment.

Utána ahogy írták: olyan kőműves szakit, aki mellett ugyanúgy tudod csinálni a segédmunkát. Őrá addig mindenképp szükséged lesz, amíg a falak + tetőszerkezet készen nincs. A közüzemi szolgáltatók is csak akkor fognak engedélyeket kiadni, és víz, villany, gáz szolgáltatást adni, ha olyan szaki végzi el a kivitelezést, akiről tudják, hogy érti a szakmát.

Majd a vakoláskor, a csempék, járólapok lerakásánál, festésnél, járda betonozás, hasonlók, amiket nyugodtan csinálhatsz te.

2012. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló:

Én most olyan kőműves dologról beszéltem amit egyedül meg tudok csinálni.


Amúgy köszönöm a hozzászólásokat!

2012. aug. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!