Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül videken e...

Mennyibe kerül videken e csaladi hazban a viz- es lefolyovezetekek csereje?

Figyelt kérdés
Ugye, ilyenkor fel kell turni az egesz hazat, hogy ki lehessen cserelni mindent.Mennyibe kerül az anyagares a szereles, szerelvenyezes, ha van 1 fürdö es wc egyben, ami nagyon kicsi es onnan kb 7 meter a konyhaig, ahol a mosogato van?

2012. aug. 3. 18:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Csavaroznak??? Mármint ötrétegű csövet kulcsos idommal? Azt nem éppen vakolat alatti szerelésre találták ki. Arra ideálisabb a presszes kötés. Te talán jó úgy is.
2012. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Jajj, most megijesztettel.Tenyleg nem valo vakolat ala???Pedig regen is igy csinaltak.Vagy nem?Mondjuk ez a vizszerelö mar sok helyen megcsinalta a vizet a környeken, de panaszt eddig nem hallottunk ra.
2012. aug. 6. 09:49
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a HEP2 a csavaros és ez jó a vakolat alatt!!! 4 nap alatt nem lehet normálisan meg csinálni a fürdő szobát!!!
2012. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Régen ugye menetes horganyzott acélcsöveket használtak. Azzal bonyolultabb a szerelés és az élettartama is jóval kevesebb, 20-25 év és kirozsdásodik.

Ma már általában ötrétegű (műanyag-alumínium) csővel szerelik a vizet. Az idomokat legelterjedtebben préselik, vagy kulccsal meghúzzák. A préses rendszert vakolat alatti szereléshez találták ki. Egy présgéppel rányomják a csőre és onnantól bonthatatlan lesz.

A kulcsos idomokkal általában vakolat felett szerelnek. Oldható a kötés és ha esetleg kilazulna, utána lehet húzni.

Vakolat alatt én szívem szerint préses idomokkal dolgoznék. Persze lehet kulcsossal is, nem valószínű, hogy lenne vele bármi gond.


Az a 4 nap most nem tudom hogy jön ide...

2012. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A HEP2 a legújabb fajta, amihez még kulcs sem kell. Kézzel lehet meghúzni a szorító anyát, mint ha slagot szerelne az ember. Még ilyet nem használtam.
2012. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
akkor jól tudtam a hep2-t!! kicsit drágább ,mint az 5 rétegű!!
2012. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen!Nagyon kivancsi vagyok, hogy mivel fog dolgozni! :)
2012. aug. 7. 08:34
 18/20 anonim ***** válasza:
79% os ha nem tévedek akkor tegnap előtt19:54 te írtad ,hogy 4 nap alatt meg lehet csinálni a fürdő szobát! Esetleg rosszul értelmeztelek?
2012. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Rosszul.

Csak érveltem az előttem írónak, hogy mért nem saját kezűleg csináltam, mert legjobb esetben is, ha minden flottul megy és elképesztően gyorsan dolgozom, egy hónapba telne LEGALÁBB, úgy hogy minden szombaton reggeltől estig csak ezt csinálom egy 3,5 m2-es helységben.

Mondjuk példaként: bontás 1 nap,

vízszerelés 1 nap,

vakolás 1 nap (közben 1 hét eltelik a következő napig),

burkolás 1 nap.

És mondjuk az utolsó vasárnap délelőtt szerelvényezek.


Ez persze nem ideális tempó, de mindent inkább szándékosan lefelé kerekítettem időben, hogy ne tudjon ebbe is belekötni.

2012. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezzel egy szóval se írtam azt, hogy ha valaki mondjuk hétfőn elkezdi, csütörtökre kész a fürdőszobája.
2012. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!