Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül videken e...

Mennyibe kerül videken e csaladi hazban a viz- es lefolyovezetekek csereje?

Figyelt kérdés
Ugye, ilyenkor fel kell turni az egesz hazat, hogy ki lehessen cserelni mindent.Mennyibe kerül az anyagares a szereles, szerelvenyezes, ha van 1 fürdö es wc egyben, ami nagyon kicsi es onnan kb 7 meter a konyhaig, ahol a mosogato van?

2012. aug. 3. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Fél milla ,csempével. szerelvénnyel .munkadíjjal!
2012. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Előző beletrafált!

Mi két vagy három éve újíttattuk fel a vidéki megyeszékhelyen lévő családi házunk mini fürdőszobáját. 3,5 m2 az egész. A csöveket, elfolyórendszert is cseréltettük.

A végösszeg anyaggal, munkadíjjal számla nélkül volt fél millió. Pedig nem a teljes rendszer lett kicserélve, csak a fürdőszobai pár méter. A konyha és a házba bejövő szakasz még hátra van.

Csak a vízszerelés volt kerek százezer akkor számla nélkül. Igaz a szerelő hozta az anyagot is, tehát ebben az is benne volt. Persze szerelvények nélkül, csak a falikorongok a falban, meg a padlóból kiálló 40-es PVC csövek.

2012. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem akarlak megbántani de ha kifizettél fél millát egy 3.5m2 es fürdő felújítására ritka nagy lúzer vagy.Az enyém 9m2 es vadi új minden de az se került ennyibe.Elnézést ha megsértelek.
2012. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok kis utánajárással annyi mindent meg tud maga is csinálni az ember és akkor a költségek már feleződnek.Ez nem azt jelenti hogy én csináltam a fürdő felét csak a lefolyórendszert.Én is úgy csempéztettem meg minden de fél millát nem fizetnék egy ekkora fürdő felújítására az biztos.
2012. aug. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak néznél utána, hogy mi mennyibe kerül és akkor nem írnál marhaságokat.

Ez volt a legolcsóbb árajánlat. A vízszerelési anyagokon kívül mindent mi magunk vettünk meg. Utánajártunk több boltban is, hogy hol mi olcsóbb.

Vízszerelés volt 100e, burkolás, bontással 80e. A többi az anyag meg a konténer.

És igen, mondjuk egy panelt valóban olcsóbban burkolnak és lehet venni 1000Ft-os áruházi csempét is, meg kínai no-name zuhanykabint. De akkor az olyan is lesz. Sajnos nem vagyok olyan gazdag, hogy az olcsót vegyem.

2012. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja a bontást nem mondtad akkor tényleg lehet annyi de ha az ilyesmiket megcsinálnád nem kerülne ennyibe.Azt hittem azért te is mozdítasz valamit otthon.Mert ha egy téglát sem teszel arrébb ne csodálkozz ha minden fél milla.
2012. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A kérdésben egyértelműen az áll hogy CSERE. Azaz ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy régi ki, új be.


Amúgy meg kösz a kioktatást. Eddig csupán két házat építettem fel részben saját kezűleg. Ennyit erről, hogy mit nem teszek arrébb.


Ez pedig nem hiszem, hogy rád tartozna, de ha ennyire érdekel, mert különben nem tudsz másba belekötni, megosztom veled, hogy a munkám miatt csak péntek estétől vasárnap délig vagyok otthon.

Ha az egyetlen szabad napomat és minden szabadidőmet feláldozom, akkor mondjuk szombatonként négy nap alatt meg tudtam volna csinálni. Ez pedig azt jelentette volna, hogy a családom egy teljes hónapig lett volna víz, wc és fürdési lehetőség nélkül.

Nem bántam meg hogy ezt kihagytuk, még a te kedvedért sem.

2012. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Oke, oke ne veszekedjetek.Igen cseret irtam, de idöközben beallt a batyam dolgozni, a regi csempeket leszedtük, es kiastuk a vezetekek es lefolyok helyet.Szoval ennyivel kevesebb lesz.A mi fürdönk is kb 7-8m2.
2012. aug. 6. 08:18
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha már megvan minden, akkor a PVC csöveket összedugdosni nem egy nagy tudomány.

Ha valahonnan tudtok présgépet bérelni, akkor az ötrétegű vízcsöveket összerakni sem bonyolultabb a legózásnál.

Ha ez megvan, jöhet a vakolás. A falakat teljesen síkra kell vakolni, utána az aljzatot esztrichhel, aljzatkiegyenlítővel megcsinálni.

Én a vizes részek környékét bekentem kenhető vízszigeteléssel is. Majd jöhet a burkolás.

A legnagyobb munka a bontás, meg talán a vakolás.

2012. aug. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi.En nö letemre nem ertek a vizszereleshez, a batyam se nagyon.Most beszeltem a vizvezetekszerelövel (tegnap megnezte a hazat), azt mondta, hogy a munkadijuk (ketten vannak) 70ezer forint szerelvenyezessel, az anyagarakat meg nem tudta megmondani.Es ök nem azzal a presgeppel dolgoznak, hanem csavaroznak vagy mit csinalnak.Ugye az nem baj????
2012. aug. 6. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!