Mennyibe kerül videken e csaladi hazban a viz- es lefolyovezetekek csereje?
Előző beletrafált!
Mi két vagy három éve újíttattuk fel a vidéki megyeszékhelyen lévő családi házunk mini fürdőszobáját. 3,5 m2 az egész. A csöveket, elfolyórendszert is cseréltettük.
A végösszeg anyaggal, munkadíjjal számla nélkül volt fél millió. Pedig nem a teljes rendszer lett kicserélve, csak a fürdőszobai pár méter. A konyha és a házba bejövő szakasz még hátra van.
Csak a vízszerelés volt kerek százezer akkor számla nélkül. Igaz a szerelő hozta az anyagot is, tehát ebben az is benne volt. Persze szerelvények nélkül, csak a falikorongok a falban, meg a padlóból kiálló 40-es PVC csövek.
Inkább annak néznél utána, hogy mi mennyibe kerül és akkor nem írnál marhaságokat.
Ez volt a legolcsóbb árajánlat. A vízszerelési anyagokon kívül mindent mi magunk vettünk meg. Utánajártunk több boltban is, hogy hol mi olcsóbb.
Vízszerelés volt 100e, burkolás, bontással 80e. A többi az anyag meg a konténer.
És igen, mondjuk egy panelt valóban olcsóbban burkolnak és lehet venni 1000Ft-os áruházi csempét is, meg kínai no-name zuhanykabint. De akkor az olyan is lesz. Sajnos nem vagyok olyan gazdag, hogy az olcsót vegyem.
A kérdésben egyértelműen az áll hogy CSERE. Azaz ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy régi ki, új be.
Amúgy meg kösz a kioktatást. Eddig csupán két házat építettem fel részben saját kezűleg. Ennyit erről, hogy mit nem teszek arrébb.
Ez pedig nem hiszem, hogy rád tartozna, de ha ennyire érdekel, mert különben nem tudsz másba belekötni, megosztom veled, hogy a munkám miatt csak péntek estétől vasárnap délig vagyok otthon.
Ha az egyetlen szabad napomat és minden szabadidőmet feláldozom, akkor mondjuk szombatonként négy nap alatt meg tudtam volna csinálni. Ez pedig azt jelentette volna, hogy a családom egy teljes hónapig lett volna víz, wc és fürdési lehetőség nélkül.
Nem bántam meg hogy ezt kihagytuk, még a te kedvedért sem.
Ha már megvan minden, akkor a PVC csöveket összedugdosni nem egy nagy tudomány.
Ha valahonnan tudtok présgépet bérelni, akkor az ötrétegű vízcsöveket összerakni sem bonyolultabb a legózásnál.
Ha ez megvan, jöhet a vakolás. A falakat teljesen síkra kell vakolni, utána az aljzatot esztrichhel, aljzatkiegyenlítővel megcsinálni.
Én a vizes részek környékét bekentem kenhető vízszigeteléssel is. Majd jöhet a burkolás.
A legnagyobb munka a bontás, meg talán a vakolás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!