Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hülyeséget kérdezek, de ha...

Hülyeséget kérdezek, de ha árverésen vásárolok ingatlant, aminek a tulajdoni lapján jelzálog van bejegyezve, akkor az adásvétel után az törlődik?

Figyelt kérdés
100% tulajdonhányadú ingatlanról van szó, ami ki van adva bérlőknek, mielőtt kilakoltatásról vitáznánk erről szó sincs! Csak egyszerűen nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat! Mondjuk a becsült érték 1 millió és én mondjuk megveszem 1,2 millióért, de az előző tulajdonosnak mondjuk van 6 millió köztartozása, vagy jelzálog a nevén! Ugye én azt nem vállalom át?? Jó lehet hülyeség, de sajnos hülye vagyok hozzá!
2012. aug. 1. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
A jelzálogot azért nem örökölheted, mert amíg terhelés van az ingatlanon, addig a bejegyzett jelzálog kedvezményezettjének engedélye nélkül nem adhatja el az ingatlant a tulajdonos!
2012. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is egy hét múlva vásárolok meg árveréses ingatlant, amin rengeteg végrehajtás kérő van, természetesen az ingatlan tehermentesen kerül árverésre, azaz nem száll ránk az előző tulajok tartozása!:) Amit én veszek az beköltözhetően kerül árverésre, lakottan kitűzött árveréses házat nem vennék meg! Árverésnél érdemes várni igaz az első árverésnél, ha más licitáló nincs a becsértéken alul 70%-ért elhozható már!
2012. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még szétnézek én is, hátha talán később lesz lakatlan ház is, de az nagyon ritka... de így már érthető hogy akkor az a ház már tehermentesen kerülne át az én tulajdonomba.


Köszönöm :)

2012. aug. 1. 16:03
 4/6 Napkiraly ***** válasza:
65%
akkor szívtok ha haszonélvezet van rajta, az nem törlődik
2012. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha haszonélvezettel terhelt egy ház, akkor úgy tűzik ki az árverést, hogy lakottan, haszonélvezettel terhelt, ezért érdemes olyat venni, ami beköltözhetőként van árverezve és tehermentesen kerül árverésre!:)
2012. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a válaszokat! A haszonélvezettel tisztába voltam, hogy az holtig tartó, és nem törlődik, mondjuk azt is meg lehet váltani, de én ilyenekbe bele se akarok menni! Köszönöm!
2012. aug. 2. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!