Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 30 fok van a szobámban max...

30 fok van a szobámban max fokozaton megy a ventillátor, de az sem hűti le a levegőt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem bírok aludni ilyen melegben, egyszerűen szörnyű...

2012. jún. 20. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A ventilátor nem hűti a levegőt csak felkavarja és te érzed hűvösnek. Hagyd nyitva az ablakot főleg éjjel akkor valamennyire lehűl a levegő és felfríssülsz tőle és jól fogsz aludni. Napközbe is hagyd nyitva de csinálj huzatot igaz a meleg jön be de legalább mozogni fog a levegő és nem lesz annyira befülledve.
2012. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden ablakot tárj sarkig és csinálj kereszthuzatot. Sajna ha olyan fekvésű a szobád, hogy egész nap odatűz a nap, akkor nem sok mindent tudsz tenni.

Napközben amennyire lehet, zárkózz és árnyékolj.


Én amúgy nem is bírom ezt a hőséget, úgyhogy elutaztam a szüleimhez. Itt a maximum a majdnem 26 fok volt ma, de ez is elég meleg. A mi lakásunkban képtelenség ilyenkor létezni, aludni se tudok, vagy ha mégis sikerül, csak forgolódok és rémálmaim vannak. Tavaly nem utaztam el, volt hogy két órákat aludtam egy hétig is, teljesen kikészített. Most szerencsére sikerült meggyőzni a főnököm, hogy senkinek se jó, ha úgy megyek be dolgozni, hogy elalszom közben :D

2012. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Napközben zárd be az ablakot!!! Nehogy nyitva hagyd! Nem kell, hogy bejöjjön a meleg. A függönyöket is húzd be ott, ahonnan a nap süt. Csak 7 óra után nyiss ablakot.
2012. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Napközben csukd be az ablakot és húzd le a redőnyt is !hiába csinálsz huzatot ha csak a meleg ömlik be.Éjjel nyisd ki az ablakot.Mi is így szoktuk,nem megy ventillátor és egyáltalán nincs melegem
2012. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. jún. 20. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Napközben zárt ablak, roló lehúz. Este meg ablak kinyit, reggel ahogy felkelsz megint bezárod és így tovább.
2012. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Napkiraly ***** válasza:
én kint alszom a kertemben ebben a melegben
2012. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A ventilátor nem, hogy nem hűti, de még melegíti is a levegőt, ugyanis azon mechanikai munkát végez, ami a súrlódás miatt hővé alakul...


A fokozott légmozgás miatt érzed ettől kellemesebbnek a levegőt.

2012. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mi 2 l-es flakonokban fagyasztott vizet rakunk a ventilátor elé. (kicsit hülyén fogalmaztam, tudom)
2012. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!