Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet ennyi por a...

Mitől lehet ennyi por a szobámban?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 4x4-es szobám ,van fr.ágy ,sz.gép,és 2 szekrény na meg az ablak. Van egy másik szoba ami kb ugyan ekkora és nincs rajta ablak. Abban a szobában havi 1 alkalommal kell portalanítanom és akkor is alig van por a vizes törlőruhán míg az ablakos szobában rengeteg por van ami 2 naponta kellene törölgetnem mert iszonyú mennyiségű...Mit tudnék kezdeni vele hogy ne legyen ennyi por ?

2012. febr. 9. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Két porforrást tudok elképzelni. Az egyik az ágy. Persze attól is függ, hogy milyen ágy, de a legtöbb árasztja magából a porszerű részecskéket és a szöszt. A másik meg sajnos az utcai levegő. Budapest és a nagyvárosok a közlekedés miatt erősen porszennyezettek, és ez az ablakréseken, az ajtó- és ablaknyitogatások során bizony behatol a lakásba is. Én éltem külföldön egy tengerparti helyen, hát ott a pestihez képest alig volt por. (Viszont cserébe állandóan penészesek lettek a ruhák, meg a fal.)
2012. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha van szőnyeged az, jó, mert valamennyire magába vonzza a port, és azt csak porszívózni kell.

valóban, a nagyvárosok egyik rossz tulajdonsága, hogy rengeteg a szálló por, emiatt a lakásokba is sok bejut.


én is 2 naponta porszívózok, mert utálom nézni a porcicákat. port törölgetni viszont utálok, azt max 1 évben 2x szoktam.

2012. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Ha van a szobában számítógép /ami ugye néha be van kapcsolva:) vagy tévé ami sűrűn megy, az is termeli a port.
2012. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A számítógép és a tv "termeli a port"? Ne hülyéskedj... xD


A tv és pc nem termeli, hanem csak magához vonzza a port, ezektől nem lesz több, hanem csupán ott koncentrálódik a szobában lebegő por; pontosan azon az elven működnek mint egyes portörlő alkalmatosságok, begyűjtik a szálló port.


Ami viszont a kérdező szobáit illeti, egyértelmű: abban a helyiségben, amelyikben ABLAK található sokkal jobban porosodik, mert ahogy előttem már írták, a városokban, ahol nagy az autós forgalom hatalmas a szennyezettség. És nem csak a kipufogógázra és tsaira gondolok, hanem pl. az autók az utakon rendesen felverik a port-piszkot, ami aztán visszakerl a levegőbe, és így be a szobádba az ablakon át....


Nekem van kétféle tapasztalatom is: most Budán lakom, ahol viszonylag tiszta a levegő, és itt a bútorokon található por is egészen világos színű, de régen laktam kis ideig a belvárosban, hát ott... valami elképesztően sötét színű, szinte fekete volt a por, alig mertünk szellőztetni (legtöbbször csak éjszaka, amikor már elült a forgalom).


Sajnos én szellőztetés-mániás vagyok, amikor nincsenek kint mínuszok, minimum résnyire nyitva vannak az ablakok, ezért engem is sújt a kérdező problémája, de megoldást még nem találtam rá...

2012. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!