Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy kívülről...

Marczi kérdése:

Normális, hogy kívülről párásodik a műanyagablak?

Figyelt kérdés

Kicsit bugyuta a kérdésem, de nem kerül semmibe megkérdezni :)

Két hete szereltek be nálunk műanyag ablakokat, most éjszaka volt az első alkalom, hogy meleg idő után hirtelen lehűlés é eső következett. Az ablakaint reggelre bepárásodtak, de csak kívülről. Belülről teljesen rendben minden, ezért is mondom, hogy bugyuta a kérdés. Bent most 20-22 fok van, kint kb 15, de párás a levegő. Csak az a szárny párás, ami 1,4x1,5m nagyságú.



2012. máj. 23. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem bugyuta! Engem is épp ma kezdett el foglalkoztatni ez a kérdés!!!


Egy órával ezelőtt keltem, és álmosan mentem a konyhába, akkor láttam, hogy olyan szürkés az ablak néhol, mintha koszos lenne, vagy füst lenne odakint a levegőben... De álmosan képzelődésre gyanakodtam.

Azóta viszont egyértelmű, mert megnéztem! Ablakpucolás még nem volt az új üvegen, tehát poros, de ahogy végighúztam kint rajta a kezem, egyértelművé vált, hogy az pára!!!

Nálunk is új az ablak. Van egy régi is, azon még nem vettem észre ilyesmit, bár ott redőny is van.

Van hagyományos ablakunk is még, és az most nem párás, furcsa.


Viszont odakint tényleg nagy a páratartalom és friss a levegő. Még a fák közt is "harapni lehet" a párát, mintha erdőben lennék!!!


Mondjuk ha letörlöm kívül a párát, akkor megállapítható, hogy csak ott olyan. Belül nem, és a két üveglap között sem, tehát működik... Kint meg valószínű lecsapódik mindenre amire gondolja.

Ja és nálunk sem az összes rész párás, inkább a felső részek.

2012. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyanez a helyzet, ablak meg nem volt lemosva, és a házban van egy régi ablak, ahol ez nem fordult elő. Nálunk viszont nem csak egy kis rész, hanem az egész ablak rendesen párás volt kintről, de csak a nagy ablakok. A mellettük levő 80cm-es ablak nem párásodott be.
2012. máj. 23. 09:20
 3/7 anonim válasza:

engem is ma érintett a téma, ezt találtam...


[link]

2012. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ha ez célzott reklám volt, rossz helyen kopogtatsz. A házban ugyanis nincs sok pára, főleg mivel egy ablak régi, és azon keresztül amúgy is szellőzik a ház. Nem beszélve, hogy egyébként is szellőztetünk. Szóval a ház belseje pára szempontjából rendben van. Az ablak külső felülete lett párás, amire ugye nem fogok párátlanítót használni.
2012. máj. 23. 15:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Más jutott viszont az eszembe, és ha valaki jobban hozzáértő olvassa, erősítsen meg, vagy javítson ki.

Este esős, kissé szeles idő volt, az ablak két üvege pedig speciális gázzal van töltve a jobb szigetelés érdekében.

Az esti idő lehűtötte az ablak külső üvegét. Reggel megkezdődött a felmelegedés, az amúgy is párás levegő elkezdett melegedni, míg az üveg nem győzött ugyanolyan tempóban reagálni arra, tehár az ablak külső felülete hidegebb volt, mint a kinti levegő. Ennek pedig egyenes következménye a párásodás.

A kisebb ablakok felülete kisebb (kicsivel több mint a fele), ezért az gyorsabb tempóban tudta követni a kinti felmelegedést, ezért ott már megszűnt a pára, míg a nagy ablakon még nem.

2012. máj. 23. 15:09
 6/7 Szabó Elemér válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. A kérdezőtől kérdezném, hogy azóta is aktuális a probléma?
2014. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez nem probléma, azt jelenti hogy jó a beépítés ill az ablak hőszigetelése.
2019. okt. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!