Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg büntethet a rendőr?

Meg büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Nagyon hagosan szólt a zene nálam.Ki hívták a rendőröket,illetve az egyik szomszédom, aki fogta és kikapcsolta a villanyomat,mert a villanyóra a lépcsőházba van. Szándékosan szólt így a zene,mert már hetek óta bontanak beton falat a szomszédba és senki nem szól.

Na én rám meg rendőrt hívtak,,persze az,hogy ők meg bontják a vasbeton falat senkit nem érdekel,hogy esetleg a ház szerkezetébe is kárt tehetnek a folyamatos rezonanciával.

Kérdésem a következő! Meg-e büntethet a rendőr akár 30 000Ft-tól 50 000 Ft-ig?

Kicsit vitába szálltam a rendőrrel,mert azzal érvelt,hogy akár meg is büntethetne.Én azt mondtam neki,hogy max. csak figyelmeztethet,hogy halkítsam le a hangod zenét és ha nem teszem meg akkor igen,de csak akkor büntethet meg illetve

bírságolhat meg. Egyébként 20 óra 15 perc volt az idő.



2012. máj. 11. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja ami még fontos 2x is lekapcsolta a villanyom a szomszéd. Ezt szabad? Ezért nem jár bünti? Még a villanyosok sem tehetik meg előzetes többszöri felszólítás nélkül,hogy lekapcsolják az áramot.

Am becsületesen fizetek.

2012. máj. 11. 22:02
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A rendör megbüntethet, ha túl hangos voltál.

2. Ha NAGYON hangos volt a zene, akkor egész nap büntethetö.

3. Az épitkezési zaj NEM lárma, kivéve ha este 8 és reggel 6 között illetve hétvégen van.

2012. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megbüntethet, de első felszólításra még nem fog ha viselkedtél.

A szomszéd ok nélkül nem nyomhatja le a villanyórádat mert ha elszáll miatta valami fel is jelenthetnéd te, a villanyosok is ezért szólnak mielőtt lekapcsolnád. Az építkezési zaj az valóban nem lárma, ez ezzel jár, ahogyan az előttem szóló is írta. Én úgy tudom hogy reggel 7 és este 8 között lehet így zajongani utána már nem. Másrészt hétvégén pedig reggel 8 tól este 8 ig zajonghat így építkezés miatt amennyire tudom.

2012. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked nyomósabb érveid vannak, főleg, ha tényleg nem hallgatod annyira hangosan.
2012. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Viselkedtem,de az személyi igazolványom elkérte. Remélem utólag nem vágnak meg?
2012. máj. 11. 22:44
 6/6 gepzene válasza:
2012. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!