Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eladnánk a házunkat, szerintet...

Eladnánk a házunkat, szerintetek érdemes ingatlanközvetítő irodához fordulni?

Figyelt kérdés
Már majdnem egy éve hirdetjük különböző oldalakon, de még csak 1 érdeklődő volt, aki meg is nézte a házunkat. Nem tudom mennyi a szokásos jutalék és hogy mire kellene odafigyelni, ha igénybe vesszük a közvetítői szolgáltatást?

2012. ápr. 25. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vettem igénybe ezt de egy ismerősöm közvetítőn keresztül akarja eladni a házát. Neki aztmondták hogy bizonyos százalékot vonnak le a bevételből amiért eladja. Ha jól tudom 5-10 % de nem tudom biztosan ez közvetítő függő. Egyébként ezek úgy működnek hogy fogod bemész megmondod hogy elszeretnéd adni a közvetítő kihelyez eladó táblát ha úgy alakul aztán ha vannak ott érdeklődök akkor ad nekik egy listát az adott házakról amit igényelnek és tesznek egy körutat mindet megnézik aztán ha komolyan érdekli őket a ház akkor esetleg telefonálnak, de ebbe ne éljétek bele magatokat manapság csak ár alatt lehet eladni házat. Sajnos elég sok embertől hallom ezt.
2012. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mai ingatlanpiacon elég nehéz eladni bármit. Lehet próbát tenni, de akkor sem garantált a siker. Nem lehet, hogy túl magas az ár, amiért kínáljátok?
2012. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a mostani helyzetben nehéz ingatlant eladni. A környéken van több ingatlan is eladó, az ár amit kérünk reális, 7 éves házról van szó.

Elsőnek 10% jutalék?! Az horribilis összeg szerintem, számold csak ki egy 20 milliós ingatlannál 2 millió forint, egy tábláért meg néhány összetoborzott vásárlójelöltért.

2012. ápr. 25. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:

nem érdemes...



gyakorlatilag csak bonyolítják a dolgot és még fizethetsz is érte....


ha egy éve hirdetitek és nincs senki komoly akkor az azt jelenti, hogy drágán hirdetitek!



Gondoljátok át, hogy a bankok sokszor még annak se adnak hitelt aki hitelképes lenne mert van 3 ház a nevén de nincs "jövedelemigazolása" mekkora baromság már...


Én tavaly adtam el egy 20 milliós házat 13 ért mert inkább minthogy szétfagyjon belül meg megkezdje a tetőt a szél, vagy valaki más kezdje el szétlopni.


Ez van nincs sok pénzük az embereknek mert aki 14-15 milliónál több pénzzel rendelkezik az inkább kitalál valami tuti vállalkozást, vagy nem ebben a térségben fekteti ingatlanba, mert ennyiért már ausztriában is kap!

2012. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Snapette válasza:
Igen, elég horribilis összegeket kérnek az ingatlanközvetítők, valóban százalékban fizetsz az eladási ár függvényében, és azzal együtt sem tudja garantálni, hogy eladja, vagy legalábbis nem föltétlenül abban az árban, ahogy szeretnétek. Nem hiszem, hogy megéri, hirdetni az újságban még mindig olcsóbb, de ha nem nagyon muszáj, akkor ne adjátok el, az ingatlanpiac most tényleg a bányászbéka s!gge alatt, és reális áron nem tudod eladni, csak ár alatt. Csak ha nagyon rá vagytok szorulva, mert rosszul jösztök ki az üzletből.
2012. ápr. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól függ, h hol van az az ingatlan, és milyen az iroda. A Duna House-nál (ami ugye egy országos hálózat) pl. 3% a jutalék, és nem 10, ahogy azt az első írta....

Annyiból érdemes, hogy ha egy jobb irodáról van szó, akkor elsőként nagyon profi képeket készítenek (amit mi adtunk el nemrég lakás, vagy 20 éve volt felújítva, mégis elég attraktív képek készültek róla) az felteszi a honlapjára, időről- időre értesít téged, hogy hányan nézték meg a neten a te ingatlanodat, hányan érdeklődtek telefonon, stb. Ha nem akarod, neked ott sem kell lenned, mikor az érdeklődők mennek, hiszen körbevezeti az ingatlanos.

A regisztrációs díj pedig nem túl nagy össze, 5 e Ftnál semmiképpen sem több, de van, ahol pl nem is kérnek. Szóval túl sokat nem veszthetsz, ha egy ingatlanoshoz fordulsz, pláne, ha már egy éve nem tudjátok eladni, hiszen egy üres ingatlannak is vannak fix költségei.

Amúgy még a jutalékról annyit, h azt a lakást, amiről írtam, végül egy kisebb helyi közvetítőn keresztül adtuk el, akinél 1,5% volt a jutalék mértéke....

2012. ápr. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy nehogy kizárólagos szerződést írj alá bármelyik irodával - mert innentől kezdve (bármit is mondanak szóban) köteles vagy nekik kifizetni a jutalékot, még akkor is, ha Te adtad el a lakást (pld. a te hirdetésedre jelentkezett valaki a Te telefonszámodon)
2012. ápr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, különösen az utolsó kommentelőé volt hasznos. Nem annyira sürgős az eladás, ezért lehet hogy még fél-egy évet várunk, ha nem sikerül eladni időközben, majd megkeresünk egy irodát, addig is érdeklődök a feltételekről.
2012. ápr. 26. 22:26
 9/10 anonim válasza:

A 10% irreális, létezik olyan közvetítő egyáltalán?

2-3% körül szoktak mozogni, max 4?


Én 1 hét alatt adtam el a lakásom a Duna House által, mondjuk megbíztam kb. 4 irodát, persze a lakás elég jó helyen volt, amiért kapkodtak is az emberek. Duna House elég magas %-ot kért el(3 vagy 4), de hozták is a vevőjelölteket rendesen, elég nagy adatbázisból dolgoznak, legalábbis Pesten. Netes érdeklődő a saját magam által feltett hirdetésre nem nagyon volt, talán egy.

2013. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja igen, meg a fentebb említett szerződésforma nagyon fontos!
2013. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!