Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudok Bp-en marcipán...

Hol tudok Bp-en marcipán masszát venni esetleg neten rendelni?

Figyelt kérdés
kisfiam első szülinapjára szeretnék tortát csinálni de még sosem használtam ilyet,de ez kellene..ha esteleg tud valaki segíteni az elkészítési folyamatban annak is örülnék..tehát,hogy kell a masszát felvinni,Köszi.
2009. jún. 15. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyet csináltam, igaz a fiam 2. szülinapjára.

Masszát sok helyen kapsz, tesco, auchan, spar, kaiser, cukrászdák... Egy kis rúd kb 700-1000 Ft között mozog.

Nekem egy elég volt 1 tortára, de mivel a díszt is ilyenből csináltam, ezért kellett a kettő.

Ha színeset veszel (ezt ajánlom), akkor a kezeddel felmelegíted, gyurmázol vele, amig nem érzed azt, hogy könnyen formázható.

Akkor kinyújtod, majd ráteríted a kész formára, körbe leszedegeted a fölösleget.. Én az oldalán egy pici vízzel odatapasztottam, viszont azt tanácsolom, tedd ezt a tetjénél is, de vigyázz, el ne ázzon!

A gyúrásnál csak minimális lisztet használj, különben olyan poros marad és külön áll szeleteléskor.


Ha színezni akarod, ételfestékkel lehet, ugyanúgy gyúrás közben, de nekem nem lett egyenletes, ellenben az atya úr isten is kék volt..


Sok szerencsét!

Ha gondolod, írj privit, küldök képet..

2009. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam, javítanék.


Akkor kinyújtod, majd ráteríted a kész TORTÁRA, körbe leszedegeted a fölösleget..

2009. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!