Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel több járólapot...

Mennyivel több járólapot vegyünk a kelleténél? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Járólapvásárlás előtt szeretnénk a segítségeteket kérni.



A kiválasztott járólap 15*60cm, több helyiséget is kellene ezzel járólapozni, ilyesmi mintában: [link]


Van olyan helyiség, ahol viszont 85cm szélesség van csak (közlekedő)


Ott vajon mutatni fog egy ilyen minta??



Mennyivel több járólapot kellene vennünk, hogy biztosan elegendő legyen egy ilyen fajta lerakási módnál? (gondolom több, mint 10% kellene nem?)


Helyiségek méretei:


Konyha 212*256cm


Fürdő 160*158cm


Előszoba 155x530m


Közlekedő 85*450cm


WC 110x80cm



2012. márc. 22. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen pici helyiségekbe én nem raknék ekkora lapokat. Szerintem mulatságosan nézne ki.

De ha ragaszkodsz hozzá, egy kockás papiron elég könnyen le tudod modellezni helyiségenként, és darabra kiszámolni.

A nagy méret és a kis felületek miatt sok lesz a leeső darab, ennek nagy részét viszont fel tudod máshol használni.

2012. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy is ronda lenne, ha ilyen keskeny??

Nagyon sokat mentem, mire színben megfelelőt találtam :(

Ronda lesz lerakva azt mondod? (ahhoz borzasztó drága sajna :()

2012. márc. 22. 14:57
 3/5 anonim válasza:

A burkolótok biztosan megmondja kapásból, hogy mennyire mutat jól.

Egyébként szerinted sem érdemes ekkorát rakni, ha nem tökéletesen négyzet alakúak a helyiségek, akkor ráadásul rosszul fog kinézni a falaknál a vágás miatt.

Célszerűbb lenne minimum 2 méretből megoldani, közlekedőre és wc-re mehetne pl 20x30.


gondol el, hogy ha párhuzamosan rakjátok, akkor a wc esetén

2x6 sor, mert 5 sornál centi széles fuga kellene, 6 sornál viszont ~2,5 centi széleset kell vágnia vagy beereszteni a fal tövébe. Erre jön rá a szegő, tehát egy centis csíkocska futna csak végig a fal tövén.

Másik irányból szintén zenész, a 110 sem jön ki szépen 15-ösből.

2012. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, hogy drága.

Szerintem nevetségesen mutatna egy 2X2-es konyhában, a többiről nem is beszélve. (kb. mintha Marutira tennél 18 collos alukereket.)Egy 40nm-es nappaliban már el tudnám képzelni, padlófűtéssel.

2012. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, maradtak a 33x33-as lapok :)
2012. ápr. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!