Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El kell rakni mindent a...

El kell rakni mindent a társasházi lépcsőházból?

Figyelt kérdés
Itt pl. se pince, se tárolóhelyiség. Egy kis rész van a bicikliknek, ott vannak a takarítószerek és ennyi. Pakoljak ki mindent az erkélyre? Babakocsit, biciklit?

2012. márc. 22. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tűz esetén a lépcsőház a menekülési útvonal és a tűzoltók is onnan jutnak el az oltóberendezésekkel a lakásokhoz, ezért kötelező szabadon hagyni. Meg is büntet a tűzoltóság, ha kipakolsz.
2012. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kint vannak a muskátlijaim még - most tényleg még virágtartó polcon sem lehetnek?
2012. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nemrég, néhány napja vagy hete volt riport vagy a tv2-n vagy az rtl klubon.

Végigmentek a tűzoltók meg nem tudom még kik a lépcsőházakon és minden egyes tételért, ami kint volt, vagy engedély nélkül a falra volt fúrva (ezalatt egy virágtartó kis polcot értek) büntettek.

2012. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

aha, a közös képviselőnek akkor szólnia kellene, nem? Ha azt büntetik, aki kirakja a cuccait, akkor mindegy, de ha a ház viszi el a balhét, akkor szóljon már...

Rajtaütésszerűen jönnek ellenőrizni?

2012. márc. 23. 07:13
 5/13 anonim ***** válasza:

Rajtaütésszerűen vagy előre bejelentetten, mindkét verzió létezik.

Az viszont marhaság lenne ha a közös képviselőt büntetnék. Nem ő tehet arról, hogy a kedves lakó telepakolta a lépcsőházat. Ő max. szól érte egyszer, kétszer, tízszer, de ha a lakó mégis kipakol, arról nem ő tehet.

2012. márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2012. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm! Bár eléggé alázóan írták, hogy koszos kerekű babakocsi meg sáros bicikli, holott nem azért tartja az ember a lépcsőházban ezeket, mert koszosak, hanem mert nem fér be a lakásba.

nem is úgy gondoltam, hogy a közös képviselő fizessen, hanem az, aki kirakja, ne a társasház pénzéből fizessék a bírságot egyvalaki miatt.

Szóval engedély kell, ez a lényeg.

Köszönöm!!

2012. márc. 23. 14:47
 8/13 Napkiraly ***** válasza:
45%
Most nem azért, de normálisak ezek? A társasházi lépcsőház magánterület, hadd tároljak a magántulajdonomban azt, amit akarok. Ezen túl miért kérjen bárki egy babakocsi tárolásáárt (gondolom nem ingyenes) engedélyt a sóhivataltól? űmajd kijönnek, helyszíni szemle, jegyzőkönyv, szakértői vélemény? Normális? Szerencsére nem lakom sztálinbarakkban, de akkor is az az osztatlan közös tulajdon egy formája, ahol a tulajdonostársak jogképes társasházat, mint közöséget alakítanak (ahol külön és közös tulajdonú helyiségek vannak). Ennyi erővel lassan a családi házam folyosójára is bejárnak ezek a paréjok megbüntetni engem mert ott tárolom a cipősszekrényt? Na elmennek a jóóóó................
2012. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Napkirály! A bosszantó, hogy itt NINCS tárolóhelyiség, se pince. Vagy engedély, vagy pénzbírság.
2012. márc. 24. 07:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Aha. Képzeljük el az alábbi helyzetet. Tűz van, talpig áll a fekete füst, a tűzoltók helyismeret nélkül rossz látási viszonyok között vinnék a tömlőt meg a hordágyat a lakásotokba. Vajon három kirakott bicikli közül hány borulna eléjük? Vajon ha ezek miatt késlekednének és a késlekedés miatt nem tudnák valamelyik családtagot életben kihozni, akkor is úgy gondolnátok, fontosabb a bicikliket a folyosón tárolni, mint biztosítani a menekülést saját magatok számára?

Nálunk nyáron az egyik szomszéd csinált tüzet. Na nem nagyot, a tűzhelyen felejtett valamit és egy-két tárgy meggyulladt a konyhájában. Ahogy kiléptem a lakásból, a folyosó végén álló tűzoltót csak homályos alakként láttam. Pedig nem égett az egész lakás, csak pár apróság a konyhában. Ha onnan ennyi füst jön ki, simán el tudom képzelni, hogy tényleg semmit nem látsz, ha az egész lakás ég.

Ja és persze neked is jobb, ha amikor esetleg füstben fulladozva menekülsz ki a házból, nem kell babakocsikat meg bicikliket kerülgetned.

2012. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!