Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítség, Mivel fújhatnám be...

Segítség, Mivel fújhatnám be az ágyamat?

Figyelt kérdés

Kihúzhatós fotelágyam van. Ilyen szivacsos az egész. Mosni ezt nem tudom.

Sok itt a bogár és rettegek a pókoktól is.

Az ágy régóta nem volt rendesen takarítva, bár nem is igazán lehet.


Van valami spray amivel befújhatnám MINDENHOL reggel és aztán este már feküdhetnék is bele?

Úgy értem, ami nem káros, mert nekem szokásom megfogni az ágyat, aztán a szemembe nyúlni, vagy ott enni meg hasonlók. Vagy a fejtámlát befújni, aztán és neki szoktam dőlni a fejemet is nekitámasztom stb. Ezért pl kemotoxxal meg raiddel nem igen merném befújni.

Van valami amivel be lehetne fújni ami esetleg az poratkákat is kiirtja és mégse veszélyes rám?

Arra gondoltam az ágyneműt kimosom (paplant, párnákat) de az ágyat is le kéne valamivel kezelni. Nem tudom ágyi poloska meg ilyesmi van-e benne de nagyon sok éves ágy, ez még az első ágyam :) kb. 15 éves.

Megnyugodnék ha valamivel lefújhatnám (a kárpit részét is meg mindenhol.


Létezik ilyen termék?

Én hallottam valami sprayről amit szállodákban is használnak, azt állítólag lehet ágyra fújni.



Tudnátok ajánlani valamit? Hol lehet kapni és mennyibe kerül egy mekkora nagyságú flakon? Netről is jó, ha lehet rendelni, mert vidéki vagyok.


Köszönöm szépen.


Ja és még annyi, hogy másnál is előfordulnak főleg ilyenkor nyáron hatalmas pókok a szobában? Nem merek aludni, előbb is egy óriási pók szaladt itt leütöttem zsepivel de nem halt meg ment tovább, másodszorra sikerült elkapni. A hideg is kiráz. 2 cm-es átmérőjű volt, nagy barnásvörös, de a lábai is olyan erősek és hatalmas 10-20 forint nagyságú volt.

A nagy csáprágói is látszottak... 8:30kor kelnem kéne de még mindig fel vagyok, már vettem be nyugtatót, de... előbb egy hatalmas hangyát is találtam. Nem tudom elképzelni honnan az úristenből jönnek! Ablakon szúnyogháló van. Na mindegy, elnézést, hogy sokat írtam de nagyon megijedek ezektől.


Mivel fújhatnám le az egész ágyat, és ti használtátok már azt a készítményt?


2009. jún. 10. 03:31
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
szia én nem hallotam még semmilyen készitményröl pedig nekem is jo volna mert én is retegek a pokoktol volt hogy rajtam is átszaladt már éjszaka ,de nem kell félni töle mert nm bánt de ez nem segit mert ugyanugy félek töle
2009. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla, hogy a pókok ellen lenne valami szer, ami elijesztené a pókokat.

A poratkáktól szerintem megszabadulhatsz, ha kárpittisztító géppel átgőzölöd az ágyad.

Ismerősöm csinálta ágytisztításnak, hogy szódabikarbónával beszórta, belekefélte (olyan plüssös huzat volt) aztán alaposan kiporszívózta. Majd gőzőlős vasalóval fújt rá gőzt (valami gőzborotva félét javasoltak neki, de olyanja nem volt, ezért csinálta vasalóval) De ez is működött.

2009. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én már kezdtem túljutni a pókfélelmemen, de tegnap is ez a hatalmas pók! Ekkora még nem is volt bent talán... nem tudom ma is hogy fogok aludni, már nem si emlékszem mikor aludtam utoljára. Nappal merek aludni, dehát akkor meg nem lehet :)))


Nekem igazából nem a pókok miatt kellene, csak mivel kimosni nem lehet ezt az ágyat gondoltam befújom, hogy na mégis...


Régen én is porszívóztam és a vasalót áttoltam rajta, gondoltam az megöli az atkákat. Akkor lehet marad megint az.


Régen hallottam valami insectide 2000 spray-ről. Szerintetek azt lehet az ágyra fújni, nem lesz probléma? (Úgy tudom még kutyára is lehet fújni élősködők ellen, a szállodákban használják. Bár én a kutyára nem fújnám rá...)

2009. jún. 11. 00:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg jó az Insectide 2000 spray! :) Nekünk az állatorvos ajánlotta,amikor a kutyáim teleszórták bolhával a lakást. Sajnos az ágyamba is jutott belőlük,és éjszakánként összevissza csipkedtek. :( Mi úgy csináltuk,hogy délután befújtuk az ágyat (és a környékét is) a spray-vel, és este már benne is aludhattam. A doki szerint bőrre (karra,lábra,de arca ne) is lehet fújni belőle,nem lesz semmi bajod tőle(és a kutyusnak sem),színtelen szagtalan és hamar megszárad, ő pl. előttünk próbálta ki a karján. Drága spray, de hatásos! Max. 2 héten belül bogár mentes lesz az ágyad!
2009. aug. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!