Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a geotermikus energia?

Milyen a geotermikus energia?

Figyelt kérdés

Muteromat akarom megfűzni már évek óta, hogy csinálja meg, mert folyton panaszkodik, hogy nagyon sokat fizet a fűtésre, és igazából nincs is túlzottan meleg télen, max 21-22C.

Egy kb. 15 éves családi házról van szó, jelenleg 80m2-en van padlófűtés, ami gázzal megy, meg van a házban még egy cserépkályha is.


Hogy működik?

Mennyibe kerül megcsináltatni, és üzemeltetni?

Lehet-e igénybe venni valamilyen állami támogatást rá?


2009. jún. 9. 19:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi a linket és a válaszokat is. Nem vagyok szakértője a dolognak, csak laikusként tettem fel a kérdést, de még most sem teljesen tiszta minden.
2009. jún. 10. 10:30
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi nyár elején kértünk egy árajánlatot, 4,5 millió forintot mondtak. Hát, ez elég nehezen térül meg. Most olvastam, hogy szeptember elsejétől az 5 %-os áfakulcsba fog tartozni, meg augusztus 1-től lehet rá valami állami támogatást szerezni. De attól még mindig nagyon borsos az ára. Igaz, ebből a 4,5-ből úgy tudom maga a gép ami fűt fél milla, a többi a munkadíj meg az engedélyek. Nálunk macerás, azt tudom, mert a szomszéd faluban van gyógyforrás, így nem nagyon akarják engedni, hogy itt bárki furkáljon és esetleg eladja a gyógyvizet.
2009. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!