Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a geotermikus energia?

Milyen a geotermikus energia?

Figyelt kérdés

Muteromat akarom megfűzni már évek óta, hogy csinálja meg, mert folyton panaszkodik, hogy nagyon sokat fizet a fűtésre, és igazából nincs is túlzottan meleg télen, max 21-22C.

Egy kb. 15 éves családi házról van szó, jelenleg 80m2-en van padlófűtés, ami gázzal megy, meg van a házban még egy cserépkályha is.


Hogy működik?

Mennyibe kerül megcsináltatni, és üzemeltetni?

Lehet-e igénybe venni valamilyen állami támogatást rá?


2009. jún. 9. 19:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%
Haat, ez a tchnologia meg gyerekcipoben jar nalunk, eppen ezert nagyon koltseges. Az allamnak nem erdeke, mert a fosszilis energiahordozokbol nagy penze van. Egyenlore csak tervezgetik hogy esetleg talan lehetne, de rajtad kivul csak a kivitelezo jarna jol ezzel. Tehat, ha engedelyezik is h megcsinald, olyan adokat vetnek ki ra, hogy belerokkansz. Amugy a technologia a fold belso hotermelesen amalapszik, egy csovon keresztul a melyben felmelegitett melegvizet keringeti a lakasban, gyakorlatilag szinte ingyenes. Izlandon ezzel futenek mar egy ideje, tobbet nem tudok en se, de kivancsi vagyok, harha jon egy nalam okosabb is.
2009. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értem, milyen engedélyre és milyen adókra gondoltál pontosan?
2009. jún. 9. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Én meg azt nem értem, hogyha Te saját magad nem tudod a geotermikus energiafelhasználás lényegét (amit kérdésed bizonyít), hogyan akarod anyukádat meggyőzni ennek helyességéről? Ezt az energiát csak jelentős költséggel lehet kinyerni Földanyánk gyomrából!
2009. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Nehéz lesz anyukádat meggyőzni, hogy néhány milliót tegyen félre erre a projectre, mert ez bizony ennyibe fog kerülni.

De, mint mondják, a remény hal meg utoljára.

2009. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
68%
Azért nem terjedt mert nem gazdaságos. Aki naiv, az azt hiszi, hogy így ingyen van a fűtés, tehát megéri beruházni, DE ez egyelőre nincs így, ugyanis ha anyukád a beruházásra szánt pénzt a bankba teszi, akkor kamatból ki tudja fizetni a hagyományos fűtést, sőt. Amúgy mivel rengeteg áramot fogyaszt, az ELMŰ hirdetett akciót, hogy támogatja ezt, azzal már nem akkora bukó.
2009. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt hiszem a válaszokban két fűtési mód keveredik, a geotermikus és a hőszivattyús fűtés. A közös a kettőben, hogy csöveket kell telepíteni a föld alá és hogy pokolian drágák.

A geotermikus energia kinyeréséhez nincs szükség rengeteg villamos energiára, max egy keringető szivattyú van a rendszerben.

A hőszivattyú úgy működik, mint egy "kifordított hűtőszekrény" és szerintem a kérdező is erre gondolt.

Ez már létező megoldás, de csak együttes, többlakásos megvalósításban kifizetődő.

2009. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahogy a kérdés is sejteti a geotermikus fűtésre gondoltam, nem a hőszivattyúsra. Tehát amikor levezetünk egy csövet, amiben víz kering, az pedig felmelegszik a lent található hőtől, és a meleg vizet visszaszivattyúzzuk a felszínre. Tudtommal egy szivattyú működtetése nem egy eget rengető összeg, mivel most is üzemel egy a padlófűtés miatt, bár gondolom ide nagyobb teljesítményű kéne.
2009. jún. 10. 02:31
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Szerinted olvasd el ezt az oldalt, sok kérdésedre kapsz szakszerű választ, mert itt mindenki összevissza beszél!

[link]

2009. jún. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, azt akartam írni,hogy "szerintem"...
2009. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Értsétek meg végre: tisztán geotermikus fűtés csak ott kivitelezhető, ahol egy fúrás során termálvizet találnak nem túl nagy mélységben. Minden egyéb fűtési megoldáshoz, ahol a talaj hőjét hasznosítjuk KELL hőszivattyú!

Ha 100 méterre lefúrsz, ott a talaj hőmérséklete télen-nyáron 8-12 (!!!) Celsius fok. Ezzel bizony nehéz fűteni, ahhoz pedig, hogy 25-30 fokos vizet kapjál jóval mélyebbre kell fúrni. Nagy szerencsével találhatsz termálvizet is, de nem hiszem, hogy annak hasznosításához az engedélyeket bárki is be tudja szerezni.

Nem elkeseríteni akarlak, csak a realitásokra hívom fel a figyelmedet.

Aki pedig a linket küldte, megtisztelhetné annyival a kérdezőt, hogy elolvassa mire hivatkozik, mielőtt lefikázza a többi válaszolót.

2009. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!