Előfordulhat az, hogy a kerti csap téliesítése nem sikerült teljesen, ezért jelenleg is folyik el a víz földbe? Nem is kevés,2 hét alatt legalább 20 m3.
Vagy szerintetek csőtörés lehet a háttérben? A csatornadíjat legalább lehet kérni, hogy engedjék el ilyen esetben?
Családi ház a vízóra sajnos akkor is pörög, ha nem is gyorsan, amikor nincs vízfogyasztás.
Köszi a választ.
Ha rosszul van elzárva a földben a csap (nem lett ütközésig elcsavarva) akkor bizony folyhat a víz a földbe.
Úgy tudod ellenőrizni a helyes zárást, hogy a füledet ráteszed az elzáró kulcsra. Ha sistergést hallasz, akkor még nincs elzárva rendesen. Ha csönd van akkor OK.
Persze ettől függetlenül lehet csőtörésed is...
az lehet amire gondolsz,
szép lassan ,folyamatosan folyik el a vizetek,mert lukas a csövetek
Köszi,
sziszegést hallottam, csak sajnos nem rögtön, hanem pár nappal később, amikor már fagyott volt a talaj. Akkor már nem mertem rajta szorítani. Mindez valamikor novemberben volt, így most már kb. 250 m3 pluszban járunk. Ha mondjuk holnap megnyitom a csapot és elhallgat a sziszegés, akkor ez volt a valószínűsíthető oka? Az aggaszt, hogy ilyenkor már a vízdíj is elég horror, a csatornadíjat meg végképp életveszély volna kifizetni :(
Minél előbb nyisd ki, kár lenne tovább folyatni a vizet.
Hát igen, ez jó kis víz-csatorna díj lesz...
Köszönöm!
Egyébként miért ilyen megoldást választanak a kerti csapnál? Csak nyitott és zárt állapotban működik jól, minden más állapotban "kárt okoz"? Gyakorlatilag most azon múlik, hogy mennyi folyt el, hogy mennyire nem sikerült teljesen elzárni. Minél jobban nem sikerült, annál több víz folyt el. Azért ez nagyon gáz. Nem tudnának ebben is valami új megoldást kitalálni, ahogyan mondjuk a számítástechnikában is mindennaposak az újítások? Ez senkinek nem jó így :(
(Úgy tudom, hogy locsolóóra kell, ami külön méri a kerti csapon fogyasztott vizet... Valaki leírhatná, nekem csak felületesek az infóim, még nem néztem utána, csak gondolkodom ezen, hogy kéne mindentől függetlenül...)
Egyébként pedig mindenképp írj a szolgáltatónak, vagy önkormányzatnak, nem tudom milyen vízmű van felétek... Azt kéne kérned, hogy az előző évek hasonló időszakaihoz képest amennyivel több volt most a fogyasztásotok, na erre a mennyiségre kérjétek, hogy engedjék el a csati díjat.
Nekünk ha folyt volna a kerti csap, az aknájában tuti látszódna, még le is tudnánk fotózni, hogy elhiggyék, vagy ha arrajárna szakemberük megnézni... Nem tudom nálatok mi újság, de ilyenekkel lehet próbálkozni.
Ha jelentős a fogyasztáskülönbség, valószínű elhiszsik, és elengedik méltányosságból.
"Egyébként miért ilyen megoldást választanak a kerti csapnál?"
A fagycsap egy golyóscsap, úgy működik hogy amikor elzárod, leereszti a vizet a csőből, hogy ne fagyjon el. Ha csak részlegesen zárod, akkor a fagymentesítő lyukon szökhet a víz, ezért kell mindig ütközésig elfordítani!
Mivel a fagyhatár alá van telepítve, ezért még a fagyok idején is lehet működtetni nem lesz baja, ha egyébként jó!
A vízművek oldaláról másoltam:
"Őszi záráskor, illetve tavaszi kinyitáskor - a fentiekben leírtak alapján - érdemes a vízmérőt is ellenőrizni, a "kis fekete csillagkeréknek" állnia kell."
Van biztosításunk, meg is fogom kérdezni. De ez nem klasszikus csőtörés, hiszen a víz a földbe folyt egy rosszul elzárt csap miatt. Ha én lennék a biztosító erre nem nagyon fizetnék.
Mondjuk az kicsit most még jobban aggaszt, hogy hová tűnt ez a közel 250 ezer liter víz, mert hogy a felszínre nem jött fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!