Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van igazi előnye a LED TV-nek...

Van igazi előnye a LED TV-nek a sima LCD-hez képest?

Figyelt kérdés
Úgy értem, megéri az a 10-20 ezer forint különbség (egy 82 cm-es TV esetén), vagy vannak akár hátrányai is? Egyébként ilyen méretűből milyen típust ajánlotok?

2012. márc. 6. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Van


Élesebb kép, szebb színek, és minden szögből jól látod.


Én Samsung smart tvt vennék minimum, az az igazi, hamár újban gondolkodsz!

2012. márc. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és a hangja elfogadható? Mert úgy vettem észre, ezek a lapos tévék elég repedtfazék hangúak.
2012. márc. 6. 02:10
 3/9 tetro ***** válasza:
54%

Nekem samsung smart van. nem tudom az lcd miben különbözik, de ezzel a leddel meg vagyok békülve.

a hangját ki sem próbáltam csak egyszer. milyen hangja lehetne egy két centi széles tévének? de valójában azt gondolom, ha 200ért veszel tévét, akkor ahhoz képes nem kell túl sokat töltened elviselhető hangra. nekem mondjuk a monstrum pioneer hifire van rákötve.

2012. márc. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A LED TV Kevesebb áramot fogyaszt állítólag.
2012. márc. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Az LCD TV-n is LED-es a háttérvilágítás. Úgyhogy az LCD-t is hívhatnánk LED tv-nek
2012. márc. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
A hangja nem mérvadó, ki kell kötni normális hangszóróra :)
2012. márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk van egy ekkora LG és egy nagyobb méretű Samsung. Ami első használatra női szemmel szembetűnő volt, hogy mennyivel "okosabb" az LG, viszont más, hosszabb ideje használt műszaki cikkeknél megállapítottuk, hogy a Samsung jóval megbízhatóbb, mint az LG. Nekem az LCD és a LED LCD között az egyik mérvadó különbség az energiafogyasztás. És minél nagyobb a képernyő, annál nagyobb a különbség.
2012. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kevesebbet fogyaszt, a feketéi elvileg szebbek, illetve laposabb. Ennyi a különbség.
2012. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az LCD tv háttér világítás speciális vékony fénycsővel történik. Azt tudjuk, hogy a fénycső szín vissza adása nem tökéletes, még ha ezek a kis fénycsövek erre a célra készültek is.


Az R-G-B (Vörös-Zöld-Kék) led megvilágítás jóval tisztább színeket ad vissza és kevesebb áramot fogyaszt.

2012. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!