Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi FÉG gázkonvektor nagyon...

Régi FÉG gázkonvektor nagyon nehezen kapcsol le. Lehet rajta állítani valamit, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy nullás állásban van a konvektor és még így is működik. Egy idő után lekapcsol, és így nullás állásban pont jó meleget csinál, csak szerintem ezt 3-as 4-es állásban kellene neki.


Ez egy régi FÉG gázkonvektor, szikráztatóval, őrlánggal meg szabályozógombbal. A típusát sajnos nem tudom, de a 8.50-esre hasonlít a szerkezete (egyébként az összes olyan egyforma).


Van a szabályozó részén valami állítócsavar, amivel ezen lehet változtatni?


2012. márc. 4. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem egyszerű. Szét kell szedni az egész kezelő szervet, ott fogaskerekek vannak, ami nem lehet csak úgy összevissza elforgatni, stb...

Nekem, gázszerelőnek is oda kell figyelni, hogy nehogy elszúrjam.


Szóval bonyolult, nem javaslom házilag.

2012. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Helló,


meg tudod nevezni a szabályozó típusát?

Mire szolgál az oldalán kis hengerben levő szabályozócsavar?

2012. márc. 8. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Szabályzó típusa? Hát igen sok félével szerelték. Általában SIT (olasz) típusú.


Ha ugyan arra az állítócsavarra gondolunk, akkor az a lángméret csavar. Ne nagyon babráld, mert ez nem segít a te problémádon.

2012. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben megtaláltam a típust: CR-6 szabályozó. De belső rajz nincs róla sehol. Csak annyit olvastam, hogy egy "kapillárcsöves mechanikus termosztát" van benne.
2012. márc. 9. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:

És a kapillárcsöves thermosztát egy "harmonika" testben végződik. Egy "nyomkod" mechanikusan egy valamit ami nyitja vagy zárja a gáz útját.


Ha akarod szedd szét és állítsd be úgy a fogaskerekeket, hogy hamarabb kapcsoljon ki.


Bár lehet, hogy csak őszre sikerül összerakni, mert egy picit bonyolult:-)

2012. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Helló,


ma szétszedtem, beálltottam és összeraktam :-). Az állítócsavar a műanyag gomb alatt van. Tulajdonképpen maga a gomb az. Most hibátlanul működik, 3-asnál kikapcsol.

2012. ápr. 15. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!