Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkandallót hol érdemes...

Cserépkandallót hol érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Akinek van, hol vette, kitől vette? Óriási árkülönbségeket látni egyes fajta de fő paramétereit tekintve ugyanolyan cserépkandallókra. Tapasztalat, aki vett ilyet? Ahol ismét megvenné. Házhoz szállítást, "helyre tételt" vállaltak? stb.. Köszi nagyon előre is!

2012. febr. 22. 22:54
 1/8 anonim válasza:
Szerintem erdemes szetnezni netten .
2012. febr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet venni, rakatni kell. Én cserépkályhát rakattam, mesterrel.
2012. febr. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Expressz,vatera ...

Szebbnél szebbek vannak már viszonylag olcsón,pár tízezerért.

Egy-egy antik darab azonban nagyon húzós árú is lehet olyan mint egy veteránautó,csak nő az értéke.

Viszont a felépítése bármelyiknek százezres nagyságú tétel.

2012. febr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a cserépkandallónak a hatásfoka borzasztó rossz, szépnek szép, oszt annyi.

Miért nem rakatsz cserépkályhát?

Mi idén rakattunk egy nagyon-nagyon szépet, használt cserépből (régi Zala Kerámia), összesen 110.000 volt anyaggal-munkadíjjal, igaz, nem nagy, de brutál hőt csinál 30 nm-es helységben, kb. 10 kiló fával.

2012. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, a legjobb a cserépkályha, én is azt ajánlom. Egy családi házat is fel tudsz vele fűteni, főleg ha a falba rakatod, úgy két helyiséget is fűt egyszerre és tényleg brutál meleg lesz tőle, fával meg szalmabrikettel érdemes etetni, a brikettől fűt a legjobban.
2012. febr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem cserépkályhát kérdeztünk! Hanem cserépkandallót. Amiket írtok (pl. falba, két helyiség fűtése) a legtriviálisabb, leggazdaságosabb megoldás. Szülői házban is pl így van... Mindenki így csinálja... de azt cserépkályhával. Mi cserépkandallót kérdeztünk!


Köszönöm korábbiak témában írt válasát!

2012. febr. 24. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt értjük, de te nem érted hogy a kandalló nem jó, nem is éri meg?
2012. febr. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1. A kandalló látvány, szépség, kényelem. Fel sem merülhet ott, hogy megéri vagy sem, miután max 10-20% lehet a hatásfoka. Kandallót nem főfűtésnek vesz az ember!


2. Másrészt: cserépkandallóról van szó, nem sima kandallóról. Ég és föld. Aki nem hiszi járjon utána.


3. Nem vitaindító volt a kérdés, hanem aki ilyet vett, attól kértem tanácsot, tapasztalatot, nem pedig egysávú gondolkodásra érveket!

2012. febr. 25. 06:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!