Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Apám miért nem fűt be?

Apám miért nem fűt be?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó bekapcsolni a fűtést ebbe a hidegben sem. Van egy kályha a nappaliban, fával kell fűteni vele, de mire be lesz fűtve akkor kb van 3-4 óra, most ebben a hidegben akár 2-kor is délután, ilyenkor van kb 8 fok, estére lesz kb 14-15 fok, ami szintén hideg. Reggel lehűl 10 fokra a lakás, a fürdőszoba ablak befagy, jégcsapok lógnak ki belőle, a szúnyog hálón jégdarabok vannak, a fürdőszoba fala penészedik. Mondtam neki, hogy legalább éjjelre kapcsolja be a fűtést, de nem hajlandó, ekkor megkértem, hogy hagy vigyem be a villany radiátort a szobámba de azt sem engedi (pedig november-decemberben azt még megengedte) Most meg azt sem. Éjjel nem tudok aludni, mert olyan hideg van, pontosan van 4 vastag takaróm, van alattam egy póló, pizsama, egy vékonyabb pulcsi, egy melegítő és még vastag pulcsi, két gatya, pizsama gatya és a melegítő gatya, egy nagy vastag téli zokni. Így alszom és megmozdulni is alig bírok. Mit csináljak? Már hányok ha haza kell jönnöm! A suliba is csak melegedni járok be, mert az is egy kínszenvedés, de inkább azt választom mint a fagyoskodást, mert délelőtt aztán semmilyen fűtés sincs, és akkor 7-8 fok van, ma mikor hazajöttem volt 7 fok, most kb lehet 8 fok. Ti mit csinálnátok? Ja és apám ezt élvezi szerintem.
2012. febr. 2. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Jézusom! Mondd el benn az iskolában az ofődnek. Ha 14 éven aluli vagy, ez bőven kimeríti a kiskorú veszélyeztetését.
2012. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
sajnos már nagykorú vagyok, nincs mit tenni, de a tesóm megtehetné, de abból apám botrányt csinálna
2012. febr. 2. 14:23
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor neked kéne intézkedni, ha a testvéred kiskorú.
2012. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mégis mit tudok csinálni, mikor novemberben megígérte h ha beáll a nagy hideg be fogja kapcsolni. A szava egyenlő volt a nullával, fosik rá
2012. febr. 2. 14:25
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A villanyradiátor sokat fogyaszt, ha van kályhátok akkor abba fűtsetek legalább. Ilyen hideg nem tesz jót a háznak sem, mert bevizesedik a fal penész lesz és még sorolhatnám, csoda hogy még egyben van. Mi nappal fűtünk, korán reggel valaki már begyújt, nappal csak tartani kell a meleget tehát épphogy csak égjen mert akkor jó idő van aztán este még rányomni a fűtést, és éjszakára egész jól megmarad a meleg. Nektek is ezt tanácsolnám hogy ha apád hajlandó lenne fűteni akkor gyújtson be legalább reggel aztán délelőtt délután csak tartani kell hogy ne aludjon ki majd este megint rányomni és éjszaka meg nem kell mennie vagy égnie mert akkor megmarad a meleg. Mindenképp beszéld rá hogy ez nem játék, mert akkor tönkremegy a házatok plusz akár halálra is fagyhattok vagy súlyos betegek is lehettek.
2012. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
először is beszélj vele, hogy a testvérednek (is) kell a fűtés és ne tegye ki a fagyoskodásnak. Ha nincs eredménye, menj el a családsegítőbe és panaszold el. Fognak segíteni, hidd el.
2012. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
milyen betegségeket lehet elkapni így? Az a baj h reggel alszanak, meg ő spórol a fával. Egyenlőre a fürdőszobában van csak penész (nyáron még nem volt)
2012. febr. 2. 14:35
 8/20 A kérdező kommentje:
ha elmegyek a családsegítőbe akkor meg agyon fog szídni meg nagy balhét fog csinálni
2012. febr. 2. 14:35
 9/20 anonim ***** válasza:

Apósom ugyanezt csinálja egy családi házban.

Ő is fázik, megfázik, köhög hetekig, de nem kapcsolja be a cirkót.

Nem érti, miért akarunk fűteni, amikor ott vagyunk. Félreértés ne essék, nem jamaicai melegre gondolok.


Takarékoskodnak, félnek talán, de miért akarnak megfagyni? És utána gyógyszerre költeni a pénzt.

Ja, és nincsenek anyagi problémák nála, mert ez fontos szempont.

2012. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
nagymamám meg 5 fokban lakik, de ő nem is kapcsol be semmit, kb 5 percre. Nála voltunk egyik nap és teljesen átfagytunk. Nem értem mire jó ez, volt kitől örökölni de akkor a nagyobbik fia miért fűti szarrá a házat?
2012. febr. 2. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!