Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörésem van? Mi a teendőm?

Csőtörésem van? Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Földszinten lakok,az előszoba falamon ma reggelre vizes foltokat vettem észre,úgy vááll magasságtól lefelé,,...gyönyörű,pont a bejárattal szemben....a fürdőszobában pedig válltól lefelé csempe ki tudja mi van alatta,onnan felfelé pedig csupa víz minden...ott van abban a falban a szennyvíz ill a víz ami a másik 2 felettünk lakótól jön....Az előszobánál gondoltam pára..nem is tudom...és elkezdtem hajszárítózni..szépen száradt de volt egy két vizesebb rész ami csak nem akart száradni..majd hagytam hátha magától,de ugyanúgy vissza vizesedett sőt már egyre nagyobb a vizes rész és egybefüggő..

Mi a teendőm????

Van lakás biztosításom és társas ház lévén atársasházra is van...mit mi után és hová jelentsek be??

Mi a teendő??

Ki fogják verni a falamat??

Pénzt kapok és azzal csináltatom meg akivel akarom (szakember)csak mondjuk nem kérek számlát..vagy számla kell mindenképpen,vagy a közös képvielő küld ki embert és az csinálja meg??

Festéssel együtt??

Most festettünk idén..de nem maradt festék..szép lesz:-))a fürdőről nem is beszélve...

Aki tud segíteni mit hogy szoktak....

Köszönöm!


2011. dec. 29. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legelső körben szerintem hívd át a társasház gondnokát, hogy nézze meg, aztán ő ellát további utasításokkal!
2011. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nincsen gondnok a másik 3 házban sem...

már hívtam volna....

hogyan tovább???

csak számlálóbizottsági tag van egyedülálló nő nem ért hozzá az tuti....

2011. dec. 29. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy nem csőtörés van, hanem a feletted lakó áztatott el?
2011. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A mennyezet nem olyan csak az a fal ahol a csövek mennek,és a z előszoba felől csak nyaktól lefelé vizes,a fürdőben fele csempe és onnantól felfelé vizes..ebből gondolom hogy a falban lévő csőböl szivárog valami...mert az előszobában nyaktól felfelé nincsen (még)semmi....
2011. dec. 29. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Amit én tennék: minden vízcsap elzár, a fő a vízóránál nem. Ha a vízóra mozog akkor a te csöved szivárog. Ha nem akkor lehet másé vagy szennyvíz is. Ha nálad van a szivárgás akkor főcsap elzár és hívsz egy vízvezetékszerelőt (nekem konkrétan a biztosító központi számát kell hívom és ők küldenek így a számlát is egymás közt rendezik) ha nem a "te vized" akkor is a saját érdekedben jobb ha hívsz vizest bár így a munkadíjat is tőled kéri majd...
2011. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Meg is nézem az órát..Sajnos nőtt a foltom,így holnap intézkedek mindenképpen..Ja és a csempénél is vizes a fuga...így elég gázos azt is le kell verni.....

Köszönöm!!

2011. dec. 29. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A közös képviselőnek mindenféleképpen kell szólni szerintem,Érdemes kihívni egy vizest,lehet az is hogy a fenti szomszédok áztatnak el de soha nem lehet tudni.,mindenesetre fel kell készülni arra hogy szét lesz bombázva az egész fal mert lehet hogy akkor érdemesebb cseréltetni a csöveket,ha már biztosítós a dolog.

Egy szakit érdemes kihívni!

2011. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A közös képviselő kiküldte a munkásait..Régi cső volt spriccelve szivárgott..1-2 hét és kicserélik az egész csövet...úgyis lakásfelújítás lesz még jó hogy elötte...Nem kellett sokat bontani,csempét nem bontottak szerencsére..ami késik nem múlik...Most ideiglenesen megcsinálták szerencsére nem olyan gáz a látvány..

Köszönöm a hozzászólásokat:-))

2011. dec. 30. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!