Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés vagy napkollekt...

Központi fűtés vagy napkollektor egy 130 nm-es házba?

Figyelt kérdés
Melyik mennyibe kerülne?Férjem központi párti én meg a napenergia mellett állok.Hosszú távon szerintem megérné.Mit gondoltok?Árakat (Kb.) írnátok?
2011. dec. 11. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is napkollektor párti vagyok, ha át lesz építve a házunk egyszer tuti lesz. Jelenleg a fűtés 0 forint mert biomasszával tüzelünk.
2011. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hogy mivel???
2011. dec. 11. 21:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Napkollektor fűtésre?


És amikor nem süt a nap? Mondjuk télen? Vagy éjszaka?


Napkollektorral meleg vizet tudsz előállítani. Napelemmel áramot.


Fűtéshez geotermikus energiában, biomasszában, pelletkazánban kellene gondolkodni...

2011. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A napkollektor jó fűtésre is, de csak kiegészítve valamilyen kazánnal!
2011. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 gomzoli ***** válasza:
51%

A melegvizelöallitasra szolgalo napkollektor sajnos nem hozza be az arat. Pont telen, amikor a legnagyobb szükseg volna ra, a fütes tamogatasa erdekeben, akkor a legalacsonyabb a hatasfoka, mivel:

-rövidek a nappalok

_keves a napsüteses orak szama

_a külsö hömerseklet alacsony, ami szinten höveszteseggel jar, magan a napkollektor felületen is (nem tud igazan magas hömersekletet benne elerni a viz)

Nagybatyam ilyen cegnel dolgozik, rokonsagra valo tekintet miatt eltanacsolt töle engem is. 30 ev, vagy annal több kell a megterüleshez.

Nyaron, amikor magas hatasfokon dolgozik, meg mire kell? A napi 200 liter melegviz felfütesere? Ez havi 4ezer Ft-nyi gazbol megvan.

2011. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"hogy mivel???"


Apa épített egy aprítékégetőt és biomasszával fűtünk, jelen esetben a napraforgó kisajtolása után megmaradt anyaggal. Ezt ingyen kapjuk, szóval maga a gép építése került 70 ezerbe.

2011. dec. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja és padlófűtés van, minden nap 24 fok.
2011. dec. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Igenis megéri a napkollektor, csak tisztában kell lenni vele, hogy mit várhatunk el tőle. A napkollektor az esetek nagy részében használati meleg víz előállításra használható. Ritka az az eset, amikor fűtésre használható méretű napkollektor rendszer kiépíthető úgy, hogy nyereséget termeljen. Pl: medence fűtése nyáron, ház fűtés ősszel/tavasszal.
2011. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 vizgazfutes ***** válasza:

Napkollektor mehet valamiféle kiegészítéssel (pellet, kondenz cirkó, stb.)


Önmagában fűtésre nem igazán alkalmas, HMV-re azonban igen.


Gomzolit a nagybátyja egy csöppet félre tájékoztatta, illetve csak félinformációkat mondott el :)

Télen is lehet energiát kinyerni a kollektorból, kérdés, hogy melyik fajtáját választod...

A vákuumcsöves kollektorok nem a napsütésből, hanem a környezet hőjéből nyerik az energiát, a sík kollektorok azonban csak napsütésben termelnek energiát....


Igaz a vákuumcsöves kollektorok ára húzósabb is.


Úgyhogy szerintem a napkollektor jó választás, ha meleg vizet szeretnénk, ellenben egy ház fűtését nem szabad és nem is lehet erre alapozni, ellenben az esetleges átmeneti időszakban rá segíthet a "Fő" fűtésedre!

2012. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Kedves vizgazfutes!


Az egy baromság, hogy a vákuumcsöves kollektor a környezetből nyeri az energiát. A vákuumcsöves napkollektor pontosan ugyanúgy működik, mint a síkkollektor. Rá süt a nap, és a fényt elnyelve hővé alakítja. A különbség annyi, hogy az abszorbert (az a fekete) vákuummal szigetelik (mint a termosz), ezért lényegesen kisebb a hővesztesége.

2012. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!