Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel festhetem le a nedves...

Mivel festhetem le a nedves falat?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy valószínüleg beázás miatt, folyamatosan nedves a szoba fala (sarok). Mivel most költöztünk be, festetni szeretnénk, mert látom az előző lakónak is meggyűlt a baja a nedves falakkal (potyog a falfesték) Penész is fellelhető volt, de szerencsére azt sikerült megszüntetni. De vajon mivel kenhetnénk le a falat, hogy nekünk ne hulljon le majd a festék egy újjabb beázás esetén? Sokan javalsolták a belső szigetelést, de sajnos, az anyagiak miatt ez nem megoldható. Várom az ötleteket.
2011. nov. 30. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Meszeld!

Mással nem lesz tartós, ugyanúgy lefog hullani egy idő után! Meszet fellehet hordani nedves falra.


(Új vakolt felületnél még jó is ha nem csontszáraz a vakolat.)

2011. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

belső szigetelés eszetekbe ne jusson

a megoldás, hogy megszüntetitek a fal nedvességét, ehhez ki kéne deríteni, hogy miért nedves


ha albérlet, akkor jelezzétek a tulajnak - de én inkább költöznék

ha vettétek, akkor elég hülye ötlet volt - és ha menteni akarjátok a falat és az egészségeteket, akkor muszáj lesz megszüntetni a vizesedés okát

2011. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
A meszet nem ajánlom.Nem olyan tartós és szép , emellett ha végig húzod rajta a kezed tiszta olyan lesz a kezed.Mindenképpen meg kell oldani a szigetelést mert akármivel fested le akkor is olyan marad.Előbb a beázós gondot kell megoldani és aztán lehet szép festeni.
2011. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Lehet nem szép, de mg mindig tovább fog ottmaradni elméletben mint a diszperziós.


Ha raksz bele kis cementet, vagy budai földet akkor már nem is fog annyira kopni ha megdörzsölöd.

2011. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is a meszet ajánlom, normálisan megcsinálva nem fog az. Azért is ajánlott meszelni, mert az szellőzik, így valószínűleg nem tud annyi nedvesség összejönni mögötte, hogy ledobálja. No meg fertőtlenít is, egy meszelt fal gyakorlatilag nem tud penészedni, a festékek viszont "etetik" a gombákat.


A belső szigetelés egy nagy baromság, nem tudom, ki találta ki, azzal lehet elérni, hogy a szigetelés és a fal között csinos kis penésztelepek legyenek. Kívülről kell szigetelni, de ha beázásról van szó, akkor nem hő-, hanem vízszigetelést kell felrakni.

2011. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
utolsó, a belső szigetelés nem baromság, csak szakember és speciális szigetelőanyag kell hozzá...kifejezetten műemlék jellegű épületek miatt fejlesztették ki az ilyen anyagokat, ahol ugye kívülről nem lehet szigetelni ;)
2011. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Dehogynem baromság. Ázik valahonnan a fal, és erre az a "megoldás", hogy belülről ragasszák le valamivel?


Mi ilyenkor fel szoktunk menni a padlásra, megkeressük a törött cserepet és kicseréljük. Vagy bármit csinálunk, ami azt eredményezi, hogy ne ázzon a fal.


De a vizes falat belülről leragasztani, lehet hogy én vagyok a nehéz felfogású, de még mindig úgy gondolom, hogy kimeríti a baromság fogalmát.

2011. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nehéz felfogású vagy, nem mondta senki, hogy vizes falra kell felapplikálni a belső szigetelésre alkalmas anyagot...

fentebb is írtam, hogy a vizesedés okát kell megtalálni és megszüntetni

a belső szigetelőrendszerek nagyon is működőképesek...persze nem nikecell-t kell a falra ragasztani - és természetesen szakember kell hozzá, aki megvizsgálja a házat, mielőtt javaslatot tesz a megoldásra

2011. nov. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem arra reagáltam, amit te írtál, hanem amit a kérdező: "Sokan javalsolták a belső szigetelést, de sajnos, az anyagiak miatt ez nem megoldható."
2011. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ahogy azt már írtam, persze logikus a belső szigetelés, de sajnos nem tudjuk megoldani, pláne úg hogy szakembert kell fizetni azért hogy szakszerűen legyen felrakva. A másik, hogy meg kell szüntetni a nedvesedés okát. Hát ez egy 4emeletes panellakás, a harmadik emeleten, szélső lakás, úgyhogy ugye mondanom sem kell, hogy az esö miatt van a nedvesedés, azt meg valahogy nem tudom megszüntetni. :D Külső szigetelés az meg, inkább haggyuk. Szóval amit eddig kiszedtem a szavaitokból, az a mész, amivel már találkoztam és tényleg iszonyatosan porzik. De én egy gyerekszobáról beszélek és valami színt is szeretnék. Na, ha most erre a poros falra felhúzok egy színt, mi lesz a végeredmény? Kapni ilyen penészelleni festékeket, az vajon mit tartalmaz, hogy nem penészedik a fal. Nem lehet hogy pótolná a meszet? Tudjátok szeretném minél olcsóban megúszni, de azért úgy hogy jó is legyen. :D (és bocsi az idióta kérdéseket, de tényleg nem értek hozzá)
2011. nov. 30. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!