Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műanyag nyílászáró reggelre...

Műanyag nyílászáró reggelre az üveg részének az alján gyöngyökben vizes! Mitől lehet és normális dolog -e?

Figyelt kérdés
Ahogy van pára meg minden én normálisnak gondolom hogy vizes ilyen mértékben
2011. nov. 28. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl magas a páratartalom és rosszul szigetel az ablak, ezért hideg a felülete, ezért ott csapódik ki a pára.

Hogy normálisnak tartod-e ezt, az a te döntésed, szerintem nem az. A 21. században elvárható, hogy egy új ablak egyrészt szigeteljen normálisan és ne legyen hideg a felülete (az a szobát is hűti természetesen, tehát a fűtésszámlát emeli), másrészt a lakásban ne legyen olyan magas páratartalom, ami ki tud csapódni.


A mi ablakunk 40 éves, hagyományos dupla ablak. Csak akkor csapódik le rajta a pára, ha a belsőt nem csukom be, és nincs meg a két ablak közti hőszigetelés. Ebből én arra tudok következtetni, hogy a ti ablakotok belseje hidegebb, mint nekünk a 40 éves ablak belső üvege, ami hát nem túl jó.


Ha amúgy a levegő nem túl párás (mert az is lehet a ludas, akkor párátlanító kell vagy szellőző az ablakra), akkor eresszétek le éjszakára a redőnyt, ha van. Az egy plusz hőszigetelő réteg, valószínűleg csökkenni fog a páralecsapódás, akár teljesen el is tűnik. No és persze a fűtés szempontjából sem mindegy.

2011. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A régi ablak azért nem vízesedik mert tíz cm légréteg van közte.Hülyék kitalálták az 1-2 cm légréteget!
2011. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az új nyílászárókban nem 1-2 cm légréteg van, hanem 1-2 cm vákuum vagy nemesgáz, ami elvileg még jobban is kellene szigeteljen a 10 cm levegőnél.
2011. nov. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hungy ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy a napi tevékenységeitek (fürdés, főzés, izzadás, stb.) során mindig növelitek a belső páratartalmat. A levegő képes megkötni a nedvességet, azonban egy idő után telítődik. Miután a levegő már nem képes több nedvességet megkötni, az adott közeg leghidegebb felületén lecsapódik a benne lévő víz. A Ti esetetekben a leghidegebb felület ezek szerint az ablaküveg. Ez bizonyos szempontból szerencsés dolog, mert ha valamelyik falsarok lenne a leghidegebb, ott csapódna le, ami penészesedést okozna.


Az tehát a helyzet, hogy míg a régebbi ablakoknál jött be némi friss levegő, és képes volt eltávozni a pára, addig az új műanyag nyílászárók - mivel légmentesen zárnak - megakadályozzák ezt. Ha tehát valakinek a régi ablaka nem párásodik, az nem azért van, mert jobban szigetel, hanem épp ellenkezőleg, azért, mert be tud jutni az apró réseken a friss levegő, ezért nem telítődik nedvességgel, így nincs is minek lecsapódnia.


A megoldás az, hogy tudatosan és rendszeresen szellőztettek. Ez egyrészt azért fontos, mert a magas páratartalom miatt előbb-utóbb megjelenhet valahol a penész, másrészt pedig azért, mert az egészségetek szempontjából szükség van a friss levegőre. A szellőztetésről itt találsz egy csomó infót:

[link]

2011. nov. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az utolsó gondolatmenetével értek leginkább egyet.
2011. nov. 28. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
vannak mostmár low-e üvegek, azok kicsivel jobbak...
2012. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!