Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kémény ügyben mi lehet a...

Kémény ügyben mi lehet a teendő? /többi lent/

Figyelt kérdés
Kétszintes társasházban lakunk. Az épület épitésekor a kémények csak a padlás szintjéig lettek megépitve vagyis csak a fő falakban.A lakásban egyébbként gázkonvektoros fütés van.A tetőtér a későbbiekben el lett adva az be lett épitve lakásnak. Én egy kandallót szeretnék a lakásomba épitetni de ehhez kellene a kémény mely a felettem lakó "tetőteres" nappali szobájának a közepére esik. Köteles-e eltürni, hogy a nappalija közepén egy kéményt épitsünk ki a tetőn kivülre. Mert ugye a falban levő kémények helye adott azt nem lehet odébb tenni. És mi lenne ha "valaki" elzárná a gázt és kályhát kellene berakni?
2011. nov. 24. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Utólagos építésnél minden valószínűség szerint nem köteles eltűrni a fölső lakónak a kiépítést.Ez csak a ti kettőtök közti megegyezés tárgyát képezheti.Szerintem ha felajánlod hogy az építés során keletkező összes dolgot átvállalod(festés/takarítás stb.)könnyebb dolgod lesz de például én biztos nem egyeznék bele ha a nappalim kellős közepén állna egy kémény.

Sokkal egyszerűbb dolgod lenne ha olyan helyre raknád a kandallót ahol nem érinti a padlásteret a leendő kémény(vagy a fölső lakónak is valamelyik fala mentén futna).Példaként mondanám az amerikai stílust: Rakd a főfal mellé a fűtést és akkor kívül a fal mentén felépítheted a kéményt azt gond nélkül megcsinálhatod.

2011. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez igazi vicces kérdés. Hogy a csudába fogadnám el,hogy nappalim közepén létesüljön egy kémény?!

Vágyad megvalósulásához másik lakást kell keresned.

2014. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most látom, milyen régi kérdésbe botlottam bele.

Mi lett a végkifejlet? Van-e kandallód?

2014. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!