Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szobafestés! Hozzá nem értőkén...

Szobafestés! Hozzá nem értőként még is hogyan?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, albérletben lakunk. Az egyik szoba igen ramaty állapotban van, kértük a "házinénit" hagy fessük ki a szobát, aki szerencsére jól fogadta a kérést és állja is a festéket, a színt mi választhatjuk. A kérése csupán annyi volt, hogy "azért nézzen ki valahogy".

Lányok vagyunk, túl sok srác segítségünk nem biztos hogy akad, vagy ha még is, ők is kb annyira értenek hozzá, mint mi. A falak jó állapotban vannak, a vakolat nem hullik, néhány helyen vannak hajszálrepedések.

Először is... mi a teendő? Honnan tudjuk mennyi festékre van szükségünk, illetve kb mennyi pénzből lehetne kihozni egy nagyjából 6x3,5 méteres szobát (még nem mértük pontosan le)?

Mennyibe kerül a festék színezése? Változnak e márkánként az árak? Ha igen, honnan tudjuk nekünk melyik a legjobb?


Ha már belekezdünk gondolom csiszolni kell, ami porral jár, fólia sem árt a bútorokra, már ha elférnek majd a szoba közepén. Mennyibe kerül a fólia? Milyen csiszoló papír erre a legideálisabb, hogy lehet ezzel gyorsan haladni? Hányszor kell átfesteni a falat, meddig szárad? Lényegében SEMMIT nem tudunk az egészről és jó lenne minél többet megtudni, mert bár nem holnapra terveztük a festést értelemszerűen, hisz semmit nem tudunk róla, mindenképpen szeretnénk mi megcsinálni!! Jó kis csapatépítő lenne... :)


2011. okt. 23. 20:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
beszélsz egy festővel és megcsináltatod vele vagy ha szerencséd van akkor van a családodban festő és ingyen megcsinálja neked és ő mindent tudni fog
2011. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hali


szóval kezdjükaz alapokkal

A tescóban lehet venni ilyen napraforgós dobozban színes festéket az baromira jól fog. A hátránya az hogy csak bizonyos színekben van...Ezt hozzá kell keverni fehér diszperzithez így higítjátok.


kellékek:

takarófólia

gumikesztyű(ha olyan bénák vagytok mint én:))

1 jó nagy vödör

festőhenger(érdemes a kicsit drágábbat venni mert 1000x jobb)

kis ecsetkészlet

1 közepes üveg zománcfesték gondolom az ablakokat is le akarjátok festeni

csizolóvászon ,ha potyog a festék az ablakról akkor p50az durva nagyon és mondjuk p200 ez sima

azért kell megcsiszolni icipicit ,hogy tapadjon a következő réteg.Nem kell a fát látni elég ,ha karcos lesz a felület

1 hoszabbító a hengerhez olyan mint a felmosónyél(akár seprűnyelet is használhattok hosszabbítónak)

1rács amit a vödör szélére akasztotok ,hogy lecsurogjon a festék.

és a legfontosabb a ragasztó aminek az egyik fele ilyen sárga színü papír ezt az ablakokra kell ragasztani ,hogyha a keretet fested ne kend össze az ablakot.(nem telibe kell ragasztani csak ahol az ecset hozzáérne.)


Végül a diszperzit amit vagy előre bekevertettek(ez elég drága és azt hiszem csak 15litertől csinálják)

vagy ilyet amivel tuti csak 1x kell végigmenjetek a falon: [link]



Hogyha valamit kihagytam bocsi. Nyugodtan írj mailt,ha kell segítség.


Mindenképp közösen csináljátok mert nagy buli;)

Nálunk kb családi esemény jó sok nevetéssel.


Szerintem max 10-15ezer ft ból ki lehet hozni.

ebből 4000 a napraforgós festék és 2000 a zománc az ablakra

2011. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Vagy ,ha januárig ráértek akkor hazajövök Finnországból és akár segíteni is tudnék;)

2011. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mikor kezdenénk hozzá, DIREKT nem kérünk meg senkit, hogy csinálja meg helyettünk, amúgy pedig nincs szobafestő hál' isten egyikünk családjában sem, így még a kísértés sem fog el! :) Apu ért hozzá valamennyire, ő már körbemeszelte párszor a házat, de tőle is max tanácsot kérünk pont azért, mert ez egy jó buli (szerintem), így mindenképpen mi szeretnénk megcsinálni, akárhogy is fog ez kinézni a végére... max kifizettetik velünk a festék árát is :D
2011. okt. 23. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem olyan bonyolult mint gondolod, megveszed a kívánt színű beltéri falfestéket hozzá hengert és lehet festeni
2011. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőség szerint a bútorokat vigyétek ki a szobából, mert nagyon kényelmetlen úgy plafont festeni, hogy kerülgetni kell őket. A fólia amúgy 250-500 Ft között van, nem drága.

Ha kipakoltátok a szobát, akkor csapjátok le a biztosítékot és szedjétek ki a kapcsolókat, konnektorokat a falból, sokkal igényesebb a festés, ha nem csak körbefestitek. De ez el is maradhat, akkor egyszerűen vágjatok zacskóból megfelelő méretű négyzeteket és ragasszátok körbe őket.

Ha sima diszperzittel festitek, akkor ennyi kell csak és kész is az előkészítése a szobának. A többi részt szerintem felesleges leragasztani, mert utána könnyedén le lehet mosni a festéket. Persze ha szőnyegpadló van, azt mindenképp fóliázzátok!!

Hogy mennyi festék kell, azt a következőképpen tudjátok meg: kiszámoljátok a falak és a plafon felületét (tudod, magasság szorozva szélességgel mínusz ajtó, ablak), majd úgy mentek festéket venni, hogy elolvassátok, hány m2-re mennyi festék kell az adott fajtából. Az szintén a festéktől függ, hány réteg kell, de ezek mind rá vannak írva, illetve az eladó is segít, ha nem találjátok.

Csiszolópapírból a legfinomabbat vegyétek, 180-200ast. Fogjátok rá valamire, mint anno technikaórán, aztán lehet nekiesni a falnak. Ez viszonylag hamar megvan.

Utána porszívózzátok le a falat és porszívózzatok össze! Célszerű papír porzsákba, ha nincs, akkor utána ki kell mosni a porzsákot, de sokkal egyszerűbb, mint seprűvel szórakozni.

Végül jöhet a festés. Úgy a legegyszerűbb, hogy valamelyikőtök elindul egy kis lakkozóhengerrel és kifesti a sarkokat, éleket, meg mindent, ahova nem fér be a nagyhenger. A másik pedig a naggyal indul, először a plafont, aztán a falakat festi. Célszerű úgy menni, hogy a kishengerrel húzott részre ráfestesz a naggyal, mert az picit más mintát hagy, de így abszolút nem lesz feltűnő.


Ha korán nekiálltok, egy napos munka lehet az egész. Illetve úgy érdemes, hogy előző este összepakoltok és leragasztotok, másnap pedig csak a csiszolás, festés. Valószínű max. két réteg bármilyen festékből elég lesz, a száradási idő csak pár óra, de a második rétegnek érdemes meghagyni az éjszakát. Mi úgy csináltuk nemrég, hogy péntek este pakoltunk, szombaton festettünk, vasárnap meg visszapakoltunk :) És nem vagyunk profik, a második festésünk volt.

2011. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Én csaj vagyok , és többször festettem már ki a kecónkat!!VAttól függ mekkora a szoba!Vesztek egy vödör festéket, egy szobára nem kell sok, 20vagy 40nmes elég!A vödrön rajta van mekkora helységre elég!Vegyetek egy teddi hengert, és egy lehúzórácsot!Aztán a festékhez nem kell fehér festék csak némi víz!De rajta van az útmutató4Aztán adj neki!Legurítjátok és kész!A polifarbe fastékei egy rétegben takarnak!Nem kell többször vacakolni vele!Egy szobát pikk-pakk kifestetek!Ja egy ecsetet is vegyetek, mert a sarkokban, ill ablakoknál nem ér be mindenhová a henger!!Ha kész toljatok fel egy képet róla!! :)Ja és vehettek tapétacsíkot is hozzá, és lehet kapni pici dobozos ragasztót is amit vízzel kikevertek, néhány órát állni hagyjátok, és már rakhatjátok is fel!
2011. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemisták vagytok és az eddigi életetek folyamán nem láttatok még szobafestést?Hehe, valszeg ufók vagytok:D

Akkor be kell másolni (hibátlanul!:)YouTube-ra ,ezt a szót : szobafestés.

Ott kijön egy rakás videó tanácsokkal egyebekkel.Katt rá.


szivesen:)

2011. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"amúgy pedig nincs szobafestő hál' isten egyikünk családjában sem, így még a kísértés sem fog el"


Ezt nem értem.

Ciki ha jólkereső, kétkezi munkás is van a családban?

2011. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem, dehogy is! :) Ezt arra értettem, hogy jó hogy nincs szobafestő a családban, mert így tuti biztos hogy mi fogjuk megcsinálni és nem áthárítjuk másra a feladatot. Tényleg azt szeretnénk ha ez egy jó kis "csapatépítő" dolog lenne, csakis a csajokkal közösen összedobni valahogy ezt az egészet. Eszem ágában nincs lenézni bárkit is azért, mert ebből él meg, sőőőőt...


Kedves nem tudom melyik válaszoló! Itthon utoljára nagyjából 10 éve volt meszelve, amikor én még igencsak kislány voltam és bár itt voltam, van is a szobám tapétájában némi munkám, igazából akkor még baromira hidegen hagyott, hogy pontosan hogyan is működnek ezek a dolgok. A következő meszelés pedig az elkövetkezendő egy-két évben várható itthon, amit nem szeretnénk megvárni, hogy megfigyelhessem... Szerintem is igazán sajnálatos, hogy nem volt még alkalmam végignézni egy ilyen folyamatot közelebbről, pedig állítom hasznosabb lenne néhány tantárgynál. NAGYON köszi a választ, én szerettem volna tapasztalatokra, egyéni véleményekre alapozni és nem google mende-mondákra, meg videókra, amiből úgy találok 6 ezer félét, aztán csak méginkább nem tudom mit kéne tennem mint azelőtt.

Így is tök sok hasznos infót megtudtam a válaszokból, amiknek nagyon örülök és egyre inkább kedvet kapok a dologhoz, tehát a hasznos válaszolóknak nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

2011. okt. 24. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!