Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendõ ha épp...

Mi a teendõ ha épp betörnek miközben alszol, és felriadsz rá?

Figyelt kérdés

Alvást tettetni, elbújni, kiabálni-hátha elszaladnak? Mit ér a kutya? Vagy már nem divat megmérgezni õket?

Kerestem a következõkre vonatkozó statisztikát, de nem találtam. A betörések inkább nappal vagy éjjel történnek? Melyik évszakban a legjellemzõbb?

Lehet sok embernek ez fura, és paranoiásnak gondolnak, de az utóbbi idõben félek. Érden lakok, ami a statisztika szerint az egyik legrosszabb hely, betörés szempontjából. Kis utca, nem fõútnál. Van 3kutya, de hmmm. Szerintem egy kis kajával azok is lekenyerezhetõk.

Ha az ember otthon alszik, miközbe betörnek, mennyi ideig tart a betörés? Én inkább tettetném h alszok, minthogy felsikítsak stb aztán a végén még megölnek. Szóval örülnék vmi értékelhetõ infónak.


2011. okt. 4. 03:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
a kutyát már nem divat megmérgezni. Most a partydrog a divat, meg a filatáska. Ezeket felajánlják a kutyának, és így a betörők oldalára áll. A betörések éjjel nappal lehetnek, és rendszerint 1mp től egészen órákig tarthatnak. Színleld csak h alszol, közben pedig figyeld meg őket. Lehet meglepő dolgokat látsz. Pl odakakilnak a foteledbe.
2011. okt. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én bezárkóznék a szobába, ha tehetném, majd hívnék segítséget. Ha ott lenne a szobámban, akkor szimplán nem venném észre, tehát "aludnék". S reménykednék, hogy mielőbb elhúz. Ha felébrednék, lehet pikk-pakk megölne, akkor kevesebb esélyem lenne.

De nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni.

2011. okt. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak játékfegyverek amik eléggé erősen tudnak csípni és egy méterről a konzerves dobozt is átlyukasszák, vegyél egy olyat! azok sorozatot is tudnak lőni és ha kell fűstől és durran egy hatalmasat mint egy igazi de még is csak játék, na én ezen gondolkoztam el mivel végig nézni igazán nem akarnám.

És a házat éjjellátó kamerákkal is be lehet telepíteni, vannak olyan rendszerek amik már 4 kamerára alkalmasak és csak áram kell nekik, max ha lekapcsolják az áramot akkor erre az esetre egy szünetmentes PC tápot rá lehet kötni.

[link]

Erre meg rá lehet kötni ez 4 kamik kezel: [link]

Ill egy jó erős ajtó rengeteget segít! ablakra rács meg ilyenek, más szóval ne légy gyáva és semmi erőfeszítésedbe nem kerül szinte mert a technika megoldja, ez sztem már fél siker ellenük.

http://www.youtube.com/watch?v=llVsTcHD178

2011. okt. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
hívd a rendőrséget. Szerintem inkább akkor törnek be, ha üres a lakás, mert ha van ott ember, akkor valszeg felébred, ki kell nyírni, az már gyilkosság, nem éri meg pár 10ezerért. Aki nagyot akar kaszálni, úgyis bankot rabol vagy más boltot.
2011. okt. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
64%
Attól függ,hogy mit tennék,hogy egyedül vagyok e vagy sem.Amennyiben a férjem itthon van,biztos nem tettetném,hogy alszok,ő katona,elég vicces lenne,ha megijedne egy betörőtől.Amikor egyedül vagyok éjszaka-illetve egyedül soha,mert van két pici gyermekünk-és akkor próbálna betörni valaki,akkor sem bújnék el.Nálunk az ablakon nem tudnak bejönni,csak az ajtón.Két ajtónk van,mert olyan a ház,mindkettő üveges,mindkettőt csukom.Csak úgy tudna bejönni,ha betörné az üveg részét.Ha megpróbálna benyúlni,a zárral matatni,nos arra az eshetőségre ott a kis balta és a konyhakés.Persze ezt így leírni könnyű,nem tudom hogyan viselkednék,ha meg is történne a dolog,de az biztos,hogy a gyermekeimet minden áron megpróbálnám megvédeni.Ettől függetlenül első dolgom lenne értesíteni a rendőrséget.Egyébként ha valaki meghallja,hogy megpróbálnak betörni,sok esetben már az is elriasztja a betörőt,ha felkapcsolja a lámpát.
2011. okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy gázpisztolyt. Megszólalásig úgy néz ki, mint az igazi, a hangja is olyan. Lesokkolja azt, akire rálősz vele. Ráadásul ha az ingatlanon belül tartva legális. Az ára sem túl nagy (15-18 e.körül). Az ágyad mellett az éjjeliszekrényben tartod, így ha éjjel felébredsz ilyesmire, már fel is tudod kapni. Mellé készíthetsz egy jó ásónyelet. Amíg a lövéstől le van sokkolva a tag, tudsz az ásónyéllel "intézkedni"...
2011. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a gázpisztoly ingatlanon kívül is legális, megnyugtatlak. De ahhoz közel kell menni a támadóhoz, hogy hatásos legyen. Addig meg 10szer lelő, ha van nála fegyver, főleg ha te a tiéddel villogsz.
2011. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mennyire jellemzõ, vajon h egy "piti" betörõ fegyverrel jár? :S
2011. okt. 4. 21:33
 9/11 anonim ***** válasza:

09:03-as vagyok.

Ugyanez a kérdés merült fel bennem is. Mennyire jellemző, hogy egy betörő valódi fegyverrel jár? Szerintem semennyire.

Egyébként ingatlanon kívül csak akkor legális, ha a rendőrségen regisztráltatod.

2011. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Áh, kizárt, hogy a betörő lőfegyverrel fog jönni, max késsel.

A betörések nagyon nagy %-a fényes nappal történik, mikor nincs otthon a család. Este csak a besurranó tolvajok jönnek be, akik inkább panelokban fordulnak meg, és csak a bejárati ajtó 2 méteres körzetében mozognak. Tehát, ha ott hagyod a pénztárcádat, bármilyen ékszeredet, mobilodat, akkor azt nyúlják le. Majd távoznak.

2011. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!