Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kell kivenni két üveglapo...

Hogy kell kivenni két üveglapot olyan szekrényből, amiből "nem lehet" kivenni?

Figyelt kérdés

Függőleges... Tudjátok ilyen egymás elé tolható, két műanyag sínben van.

Régebbi szekrényekben meglehet emelni és közben alul kiemelni a sínből. De itt nincs felette plusz hely. A sín se kivehető, bele van mélyesztve a fába.

Egyáltalán azt nem értem, hogyan rakták össze.


Van valakinek ilyen bútora, és tudja a titok nyitját?

35 éves szekrény, szeretném végre megtisztítani az üvegét, mert nagyon csúnya már... :(


2011. szept. 22. 18:09
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Hát nagy csoda, ha nem jön ki, mert igaz, hogy úgy kellene kijönni! Nincs eldeformálódva? Mindenesetre legfeljebb azt lehet tenni, hogy ilyen megoldásoknál végig lehet tolni mindkét üveget és talán szakaszonként meg lehetne pucolni úgy, hogy felcseréli az üvegek helyzetét.
2011. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Billentsétek hátra a szekrényt,tegyetek elöl a sarkai alá kb 3 cm vastag (valamit-fát).Utána próbáljátok újra megpróbálni.
2011. szept. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
egyben, vagy darabokban akarod kiszedni?? az utóbbiban tudok segíteni, de az elsőhöz nincs ötletem...
2011. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így legyen ötösöm a lottón! Gondoltam, hogy valaki majd elsüti a "darabokban" poént. :-))


Ennek a 3centis első oldalemelős megoldásnak nem értem a lényegét, kicsit olyannak tűnik első olvasatra, mint a kézrátétes gyógyítás. Mindegy, azért majd kipróbálom hétvégén, hátha hat...


Na mert a szakaszos pucolás nem az igazi, az az igazság. Mindig foltos marad. :-)

2011. szept. 22. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az se jött ki,aminek van plussz hely fölül...teleraktuk a spájzban mindenféle nehéz lommal a tetejét.

Én úgy szedtem ki,hogy egy rossz seprű nyelét 3~4 mm-rel hosszabbra levágtam,mint maga az üveg/rés. Ezután középre srégen beraktam,majd elkeztem függőleges irányban kalapálgatni,így annyita megemeltem a tetejét,hogy kijöttek az üvegek.

2011. szept. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hm, jó ötlet ez a botos.

Bár az az igazság, hogy a mi szekrényünk egyáltalán nincs deformálódva, olyan nagy súly sincs rajta. Semmi görbület.

Ja meg a bútor nagy része nem igazi fa, hanem vacak pozdorja belül.


Igazából az nem fér a fejembe, hogy hogyan rakták össze, és hogyan szállították ki. Nem létezik, hogy benne lett volna az üveg. Vagy igen?! Már a 70-es években is gyártottak ilyen szétszedhetetlen, javíthatatlan úgymond egyszer használatos termékeket?


Most a pakolásban sajnos nem férek hozzá a szekrényhez, hogy emelgessem/feszegessem, de félek nem fog menni. :(

2011. szept. 23. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Finoman meg kell emelni az üveget, és alul kicsusszantani a sínből.
2011. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!