Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elég alaposan lábat törölni a...

Elég alaposan lábat törölni a cipő levétele helyett?

Figyelt kérdés
Általánosságban kérdezem, nyilván, ha kutyagumis a talpam, le fogom venni...
2009. ápr. 22. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ahány ház annyi szokás én mindig leveszem még ha azt mondják á nem kell akkor is!(nálunk szigoruan le kell venni de mindig vannak vendégpapucsok kikészítve)tehát szerintem illik levenni!
2009. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
A cipőt vendéggel levetetni proli szokás, a paraszti lét az alapja, a panelnyomor. Ti. nincs olyan helység a lakásban, ahol vendégeket fogadhatsz, az meg nem oké ha pl a hálóban mászkál a sok ember cipőben. Másrészről ha leveteti a cipőt a házigazda, ezzel azt jelzi, hogy nem érsz meg neki egy porszívózást, tehát a kib@szott szőnyege fontosabb nálad.
2009. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
22:10 -es vagyok életemben nem éltem még panelban tehát ehez nem tudok hozzászólni ahoz viszont igen ,hogy bemocskolni más otthonát az a paraszt dolog szerintem mert ha megtisztel azzal,hogy beenged a saját privát területére ne úgy háláljam már meg hogy utánam dolgoznia keljen!
2009. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Ha meghív, ne legyen gond egy kis meló szerintem. Ezen kívül el tudsz e képzelni pl egy zongoraestet, ahol az előadó és a vendégek zakóban, szmokingban de cipő nélkül vesznek részt? Sokkal jobban realizálható ez a proli rémálom neveletlen tahók között, akik nem szégyellik zoknira vetköztetni a tisztelt vendégeket. Amúgy nem rád céloztam, általánosságban mondtam a dolgot.
2009. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
No meg még annyit, hogy egy normális házban eleve van olyan helység, ahol lehet vendégeket fogadni. Én sem azt mondom, hogy a hálószobámban mászkáljon bárki cipőben de ha más nem, a nappaliban ne kelljen már amúgy kultúráltan öltözött, ám zokniban lévő embereket néznem. Esetleg egy üzleti vacsora a nappalimban, ahol a leendő üzlettárs és felesége zokniban nyomja a szarvascombot vörösboros mártással, áfonyalekvárral:) Szóval a cipő marad. És igen, ha nincs itthon a nőm, kitakarítok utána. Vagy megvárom amíg hazajön:)
2009. ápr. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem üzleti vacsora a fő kérdés. Én is szeretem, ha leveszik a cipőjüket, viszont ha száraz idő van semmi baja nem lesz a nappalimnak a vendégek cipőjétől. Eleve az elkerülhetetlen, hogy esetleg valakinek mosdóba kelljen mennie, na azt nem tolerálom szívesen, ha a vajszínű fürdő és wc szőnyegemen cipővel mászkál valaki.
2009. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk le kell venni a cipőt, de ennek legfőképpen az az oka, hogy 11 hónapos a kislányunk, aki csúszik-mászik mindenfelé. Én irtózom még a gondolatától is annak, hogy a hányásos-köpéses (bocsánat) cipőben végigmenjenek a lakásban, aztán a gyerek meg felvegye akár a kezével, akár a ruhájával. Szerintem ez ilyen esetben evidensnek kellene lennie, minthogy ott, ahol kisgyerek van, kezet is mossanak. Egyébként én is szívesen leülök a nappaliban a földre, de valakinek a cipője után nem biztos, hogy szívesen megtenném. Szerintem illik ennyivel megtisztelni a házigazdát, ha ő ezt szeretné.
2009. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából arra vonatkozik a kérdésem, hogy például hazaugrom két percre a fürdőszobába, vagy gyorsan kiteregetni, stb. A munkahelyem ugyanis a szomszéd házban van, ezért napközben gyakran haza tudok jönni rövid időre, de elég bajos ilyenkor a cipővel vesződni, mivel rohanni szoktam. A bebújós típusokat meg nem kedvelem. Viszont amíg nyitom az ajtót egy hosszas, alapos lábtörlés belefér.
2009. ápr. 23. 15:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és nincs kisgyerek a háznál, ez nem probléma.
2009. ápr. 23. 15:35
 10/12 anonim válasza:
58%

Szerintem, ha pl hazafele tartok a melóból, felugrom egy haverhoz valamit megbeszélni, erre o behív és levetteti a cipőmet miután egész nap dolgoztam, (nagyjából mindegy hogy milyen téren), akkor o sokkal nagyobb illetlenségben részesít engem, mint én őt ha nem vetem le.

Sosem tudhatom, hogy a látogató honnan és milyen körülmények közül került hozzam, és nem fogom levetkőztetni ha nem akar, hadd erezze jól magát nálam, és majd takarítok utána.

2009. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!