Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Összeköltözzek ilyen párral?...

Összeköltözzek ilyen párral? Jó lenne, de ott a DE.

Figyelt kérdés

Anyagilag a lakbért tekintve mindenképpen jó lenne. Most ők is, én is külön albérletben lakunk, külön lakást tartunk fenn. Voltunk megnézni egy kertes házat, csak annyi lenne a lakbér, mint így 1 albérlet esetén. Jó nagy, a szobák messze vannak egymástól, külön fürdő is van. Most ők is, én is panelt bérlünk, mindkettő kicsi, és ugye a panel lakások összes áldását élvezzük, mint hangos szomszéd, felszálló olajszag, távhő, stb stb. Így a kert is igen vonzó.


Viszont: a lány heti 2 napot dolgozik, a többi napon otthon tévézik, netezik. A barátja szintén. Magyarul rengeteget lennének a lakásban.

Én heti 5 napot dolgozom, de sokszor hétvégén is van otthoni munkám, úgyhogy a nyugalom része hiányozna (nem tudom, ezt a kevesebb befektetett pénz kompenzálná e).. Másik, rengeteg rezsi lenne az, hogy minden nap megy egy számítógép, tévé. Ők tévére is alszanak. Nekem itthon tévém sincs, mert nem nézem. Néha gépezek, de ahhoz nagyon kell unatkozzak. Főzni egyáltalán nem szoktam, kifőzdéből hozom az ebédem, vagy hideg ételt eszem. Ők minden nap főznek. Gondolom, ez rendesen megdobná a rezsit, ez az első kérdésem: Hogyan hozzam nekik szóba, hogy ilyen eltérően használjuk a lakást, és arányosan fizessük a számlákat? Csak félek, ebből veszekedések lennének, mert én jobban állok anyagilag a több munka, és a kevesebb kiadásom miatt, ők keveset dolgoznak, és nullára felélik, de ezt így nem fejezném ki nekik szó szerint, mert mi van, ha úgy jönne ki, hogy sok a pénzem, de "fukarkodni" akarok a rezsin.

Az életvitel: én rendszerető vagyok, ők nem. Dohányzunk mind a ketten lányok, és ő például ha elnyomja a cigijét ami kiesik a hamutálból, fel se veszi (és nálam vagyunk, nem náluk). Vagy a polcról levesz valamit, miközben lever mögé egy tárgyat, az sem érdekli, egy "bocs"-al elintézi. Bejön utcai cipővel, mert "ezer év" levenni, és hasonlók. Szóval iszonyú egocentrikus, ezt a tulajdonságát leszámítva nagyon bírom, jó a humora, kedves, törődő. Csak vannak rigolyáim a rendre, amit ő nem tart tiszteletben. Félek, ez közös házban mégjobban előjönne.

És még valami: ők a barátjával az a nyalakodós típus, ezért mindig kerültem, hogy hárman találkozzunk. Mert van, hogy előfordul, és akkor lenyomnak egy csókcsatát, míg én csendben ülök. Már mondtam nekik, hogy aranyos, hogy így szeretik egymást, csak miért előttem kell, és hogy kellemetlen. De eddig mindig volt ilyen. Nekem is van barátom, de legközelebb karácsonykor jön haza, utána tavasszal, majd nyáron 2-2 hetekre. Ez még így is lesz másfél évig, és ezért is feszélyez, hogy ezt csinálják.

Szóval nem tudom. Ha költöznénk, meg tudnék spórolni a lakbér különbség és az utazás miatt úgy 80 ezer Ft-ot, a rezsi része ugye kérdéses.

Mit tegyek, milyen tanácsokkal látnátok el? Egyáltalán ti költöznétek?

Ezt a pénzt nagyon jó lenne, ha havonta félre tudnám tenni, mert ha hazajön végleg a párom, költözünk saját házba, szóval addig kéne ezt "elviselni".


2011. szept. 10. 13:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A mostani lakásom különben teljesen jó, csak a lakbér iszonyú sok a méretéhez képest, de egyéni mérőórás, ezért is ilyen alacsony a rezsim. Meg hát tényleg alig vagyok itt, és bárhova költözöm, ott se lennék többet. Az a kertes ház közelebb is lenne, de egyedül nem érné meg, nagy, és felfűteni télen rámenne a gatyám. A többivel is ilyesmi gondok vannak, és hogy távol esnek a munkahelyemtől. Ez a kertes ház jóval közelebb lenne, és ugye a többi előny. A sok hátrány mellett. Nem tudok dönteni. Jövő héten ülünk össze megbeszélni, hogy akkor belevágunk-e. Nekik is biztos felmerültek dolgok, például a rigolyáim, az alkalmazkodás egymáshoz, stb.
2011. szept. 10. 13:30
 12/15 A kérdező kommentje:
Kert: jelenleg szélmalomharcot vívok az alattam lakóval, hogy reggel 6-kor ha lehet, ne szellőztessen, mikor olajban süt. Csak annyit kértem, hogy 6-tól 7-ig ne, mert megfulladok, és hiába mosom a ruháim. De csak azért is. Például ezért élvezném a kertet, mert hiába nem sütök itthon, sokszor mindenemből facsarni lehet az olajat. Már csak ebből a szempontból is kecsegtető.
2011. szept. 10. 13:32
 13/15 anonim ***** válasza:

Szal, ha már ott a de az már nem jó.

(amúgy de és csak semmi jót nem jelent)

Helyedben ezen nem is gondolkodnék, egyáltalán nem szép tőlük, h így viselkednek előtted, nem veszi figyelembe a kérésed, ha teheted menj külön inkább.

Főleg, ha utána úgy is külön mennél a pároddal.

Az meg nem jelent semmit, h jól el vagy velük, ha nem tudsz együtt élni velük. Biztos sok lenne a vita az meg nem jó senkinek, idegeskedsz, feszült lesz mindig a légkör úgy már nem lenne olyan jó "buli" összeköltözni..

Sok szép előnye mellett ott van a hátránya is..


Én is laktam együtt az albiban 3 szoba volt, egy nagy 110nm lakást osztottak el, 6an voltunk. Olyan lányt kaptam szobatársnak, aki szintén nem volt tekintettel arra, h néha éjszak is melóztam v. másnap korán keletem jó sokáig hallgatta a zenét nem halkan..

Igaz volt külön wc és fürdő, amiben volt wc, jó tágas volt, de ott volt a de..nem is maradtam ott sokáig!

Többiekkel jól el voltam..

2011. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt nálunk a főbérlő egyből azzal kezdte, h a lakásban nincs dohányzás még annyi sem, h ott gyújtod meg és mész ki utána! Ezt elfogadtuk sosem volt ebből gond!

Meg meg lehetett érteni az övé és nem akarta, h füstös legyen a lakása.

2011. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A hűtőt előbbre írták nálunk meg volt mindenkinek a saját "fakkja" ilyen műanyag rácsos tartó volt, ott nem volt olyan, h hiányzott bármi is. Nálatok elképzelhető, h kihasználnának, akkor is ha jóban vagytok..


Laktam olyan helyen, meló miatt biztosítottak szállást, na mindig lopott vki, szerencsére tőlem sosem..

Arról is tudnék mesélni...mily csodás együtt élni..


Már nem vágnék bele, ennyi idősen inkább megállapodtam.

(jobb lett volna előbb, így hozta a "sors")..

2011. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!