Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik éri meg jobban? Új/régi...

Melyik éri meg jobban? Új/régi házat venni vagy telket és arra házat építeni?

Figyelt kérdés
Panel lakásomat szeretném eladni, csak az nem tudom, hogy melyik a jobb döntés. Venni egy régi/új házat és azt átalakítani a saját ízlésemre vagy venni egy üres telket és arra felhúzni egy új házat az én elképzeléseimnek megfelelően....
2011. aug. 7. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ha régi/új házat veszel és van rá elég pénzed, akkor az már fix, hogy ott van, nem hiányzik se a fürdő, se semmi, viszont ha építkezel és időközben valami miatt elfogy a pénz, akkor ott állsz egy félig kész házzal, és rosszabbik esetben nincs fürdőszobád, hidd el, rémes ha nincs az embernek fürdőszobája, én most megtapasztaltam nyáron az átépítések miatt
2011. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Építkezés elég nagy macera. Én előbb szétnéznék, van-e valami a használt házak között, ami tetszik, és ha nagyon nincs, esetleg akkor vágnék bele építkezésbe.
2011. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a pénz nem jelent gondot, és szeretsz jókat idegeskedni, akkor mindenképp telket vegyél és építtess rá új házat, mert csak abban lesz minden ott ahol te is elképzelted. Nekem például először megtetszett egy fél éves gyönyörű ház, de például nem volt egybe építve a garázs a lakással, hiába volt tripla meg automata ajtós, én nem így képzeltem el. Az a baj, hogy nincs olyan ház amiben minden úgy van ahogy szeretnénk, van amit utólag is meg lehet csinálni, mert olyan az elrendezés, de mindig van olyan is amit nem. Idegeskedni meg főleg a legszuperebbnek titulált kőműves brigád miatt lehet, mert ha nem mész oda minden áldott nap, akkor biztos nem jól csinálnak valamit. Kissé tortúra, de végül nagyon megéri.
2011. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy haverom építtetett házat egy céggel. 120 négyzetméter, padlófűtés... és kezébe adták a kulcsot. Így került neki 15 millába. A telek már megvolt neki.
2011. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem sokkal jobb felhúzni egy új házat, mert azt a saját elképzelésed alapján csinálod és minden új lesz benne, a régi házban pedig egy csomó mindent kell javítani, bontani ahhoz h olyan legyen amilyet elképzeltél. :) A lakásod mindenképpen el szeretnéd adni? Mi kb 3 éve költöztünk új házba és a lakásunkat megtartottuk és most ki van adva bérlőknek :) Szüleim azért döntöttek így, mert én 17 éves vagyok, nővérem 19 és lehet, hogy még szükségünk lesz egy lakásra a városban :) Persze a te döntésed, te tudod, hogy mit engedhetsz meg magadnak anyagilag meg minden, én csak leírtam a véleményem. :) Jajj és még egy tanács...jól válogasd meg h kikkel csináltatod a házad, legyen az csak javítás vagy új ház építése, mert nem mindenki végzi becsületesen a munkáját... :S Sok sikert a továbbiakban :)
2011. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi ház olcsóbb, az újjal kevesebb a bosszúság. A régit teljesen átépíteni, felújítani, vagy egy újat felhúzni, szinte majdnem ugyan annyi vesződséggel jár. Első látásra a régi házzal kevesebb a munka, de ott még bontani is kell és mindent a régihez hozzábarkácsolni, kompromisszumos megoldásokkal.

Ha a pénz megvan hozzá, én teljesen újat építenék.

2011. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az általad épített háznál nincs meg a bűnbak szerepe :D Ott ha a végén mégsem úgy van valami, ahogy elképzelted, mert épp másra számítottál és mást láttál a "papíron", mint ahogy a valóságban kinéz, akkor csak magad okolhatod. Ha átépítesz valamit, akkor mondhatod azt, hogy "jaj hát erről nem én tehetek" :D:D Hidd el, ez sokszor nagyon jó tud lenni.

Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya is. Egy új házra értelemszerűen várni kell, még akkor is, ha ma már elég gyorsan felépítik (és itt most nem a könnyűszerkezetes ingatlanokra gondolok). Egy meglévő ingatlan pedig már ott van, abba csak bele kell költözni - persze ha nem kell átépíteni :D Ha át kell, akkor ott is várnod kell :P

2011. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam hasonló helyzetben.

A vásárlás és felújítás mellett döntöttem. A város egy meghatározott részén szerettem volna lakni. Buszmegálló, üzletek közelsége, mégis nyugodt környék... A család minden tagjának más igénye volt. Az ilyen helyen nincs üres telek vagy aranyárban adják. Szerencsére találtam egy olyan házat amelyet a saját elképzelésem szerint átalakítottam. Szakembernek csak a gáz / fűtés szerelésért fizettem. A többit én csináltam. Amit a munkadíjon megspóroltam, minőségi anyagokba fektettem. Pl. a drágább német csaptelepet vettem nem az OBI-s kínait.

Persze mindenki a saját szempontjai szerint dönt.

2011. aug. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!