Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Óbudának magát a teljes 3....

Óbudának magát a teljes 3. kerületet nevezzük?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy azon belül van Óbuda...de van aki Csillaghegy körül lakik, meg Rómaifürdőnél, és azt mondják rá, hogy Óbuda :D
2011. aug. 5. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, a kerületnek ez a neve, mint pl Újbudának, de ezen belül is ugyanígy vannak városrészek, mint pl. Lágymányos, Albertfalva, Kelenföld.


nézz utána wikipedia-n, én ennyit tudtam segíteni, remélem érthető :)

2011. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
éértem :)) wikipedian néztem, de nem volt valami egyértelmű :)) neked viszont köszönöm!
2011. aug. 5. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Óbuda jelenleg két nagy részre tagolódik az Óbudai és a Békásmegyeri részre.

Az északi részen van Békásmegyer ami szintén több részre osztható: Ezüsthegy, Újmegyer, Ófalu, talán még Rókahegy és Pünkösdfürdő is oda tartozik.

Az Óbudai részen található: Aquincum, Aranyhegy, Csillaghegy, Csúcshegy, Filatorigát, Hármashatárhegy, Kaszásdűlő, Mátyáshegy, Mocsárosdűlő, Óbuda, Óbudasziget (Hajógyári-sziget), Remetehegy, Rómaifürdő, Solymárvölgy, Szépvölgy, Táborhegy, Testvérhegy, Törökkő, Ürömhegy és Újlak is.

2011. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Éértem! Nagyon szépen köszönom !:)
2011. aug. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!