Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Moulinex XXL kenyérsütője van...

Moulinex XXL kenyérsütője van valakinek?

Figyelt kérdés

Elkavartam a receptes könyvét és szeretnék elkérni egyet fénymásolásra! Nagyon fontos lenne, mert tejérzékeny van a családban, emiatt csak saját készítésű péksüteményt ehet!

Kérlek aki tud segíteni, PRIVÁTBAN keressen meg! Előre is köszönöm!


2011. júl. 28. 15:02
1 2
 1/12 komasa ***** válasza:
2011. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen gépem van, és van bevált kenyér receptem, évek óta ezt sütöm, ha érdekel, jelezd. Én tehéntejet használok hozzá, de lehet vízzel is helyettesíteni, meg gondolom szója- vagy egyéb tejekkel is.
2011. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem is ilyen gépem van, milyen a recepted? Belinkelnéd? Köszi előre is!
2011. júl. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Saját fejlesztés. :)


Én a sütőben szoktam megsütni, de a gépben sütve is jó.

Egyszerre 2 adagot keverek be a géppel.

A dupla adagot viszont nem lehet a gépben sütni, mert kikel az üstből.


Kb. 750 gr-os:

Pohárba:

(Az élesztőt fagyasztóban tartom, úgyhogy a folyadékot mikrózom forróra, ebbe dobom az élesztőt (fagyottan), meg a cukrot.)

- 100 ml tej

- 150 ml víz

- 1 dkg friss élesztő

- 1,5 nagy mérő kristálycukor


Amíg ez felfut (kb. 5 perc), a többi is megy az üstbe:

- 1,5 kis mérő só

- 1,5 nagy mérő étolaj

Erre jön rá az élesztős keverék, ha felfutott.

- a tetejére 500 gr liszt.

1-es, fehér kenyér programon sütöm, ezen 1ó 30 percnél van az utolsó dagasztás, utána szoktam kivenni, és sütőpapírra teszem formára igazítva egy tepsire. Langyos sütőben tartom, amíg megkel. Ha már jól alakul, rákapcsolom a sütőt, és 170-180 fokon megsütöm. Akkor jó, ha kés nyelével megütögetve kongó hangot ad a héja. Ezt a kenyér alján szoktam tesztelni.

Rácsra teszem kihűlni.


Nagyon finom, a héja puha, belseje foszlós, kicsit kalács szerű.

Vízzel is lehet csinálni, de a tejtől lesz foszlósabb.

2011. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kipróbálom. Én is általában sütőben sütöm, csak akkor a gépben, ha nincs időm kiszedegetni.
2011. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit, majd írd meg milyen lett. :)

Ja, és fehér liszttel szoktam csinálni, vagy fele-fele fehér és teljes kiőrlésű, úgy is nagyon finom.

2011. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy bevált receptem nekem is van, azt sütöm minden nap (szerencsére az megy fejből is :D) de olyan rossz, h mást nem tudok benne sütni, mint régebben!


Most már akkor leírom én is, hátha valaki szeretné kipróbálni


Kis mérőkanál: kmk

Nagy mérőkanál: nmk


- 350 ml víz

- 3 nmk étolaj

- 2,5 nmk kristály cukor

- 2,5 kmk só

- 3 nmk tejpor (tejallergiásoknak rizstejpor)

- 72 dkg fehér liszt

- 2 kmk szárított élesztő


Az XXL kenyérsütőben a legnagyobb kenyérméretet, a legbarnábbra pirítást és az 1-es programot használom hozzá (3:25 perc lesz).


Az egész rokonságunk imádja, vendégségbe is szoktam vinni, mert állati nagy sikere van :)

2011. júl. 28. 20:49
 8/12 A kérdező kommentje:

Átnéztem azt a receptkönyvet, amit az első válaszadó linkelt be, de az sajnos nem speciálisan ehhez a sütőhöz való, meg nem azok vannak benne, amik nekem kellenének. Sajnos :(


Szóval valaki esetleg nem adná nekem mégis kölcsön a gyárit??? (BP-i vagyok) Akár személyesen is, vagy postán elküldve és amint lemásoltam visszaküldöm a postaköltséggel együtt. Lécciiii :)

2011. júl. 28. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a receptet.

Ha adsz egy e-mail címet, szívesen beszkennelem neked.

2011. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Írtam privit (elvileg az email címedre megy).
2011. júl. 29. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!