Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Átvihetem a házamat egy másik...

Átvihetem a házamat egy másik telkemre?

Figyelt kérdés
Pl ha van egy házam, van rajta hitel v jelzálog, de van egy telkem amin csak egy háznak van meg az alapja, viszont ez a telek tehermentes. Ha lebontom a házamat úgy h az anyagok javarésze újrahasználható, akkor felhúzhatom az alapos telkemen? vagy kell bontási engedély? v lese bonthatom még hitel van rajta? és ha csak úgy lebontom, és felépítem a másik helyen? m ugye oda adnak építési engdélyt, és nem tudják h miből építem fel.
2011. júl. 22. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bontáshoz is engedély kell!

Ha lebontod mégis, akkor nem csak az engedély nélküli bontásért felelsz, de fedezet nélkül marad a hiteled, ami olyan mint a fedezetelvonás, amit a PTK is büntet!

2011. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első tökéletes választ adott! Nem bonthatod le. Illetve igen, ha kifizetted az összes felvett hitelt rá.
2011. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van, fedezet nélkül marad a hiteled. Egyeztess a bankoddal, hogy egy új szerződés keretében-ami persze költséggel jár- elfogadják e az új házat fedezetként.
2011. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A házbontásra bontási engedélyt kell kérni, csak úgy, nem bonthatod le.

A bankot is meg kell kérdezni, ahogy a hiteled fedezeteként elfogadják-e a két telket (egyelőre ház nélkül) -> újabb értékbecslés, szerződésmódosítás, ennek mind díjai vannak.

Az új telken a házépítésre engedélyt kell kérni.


Könnyűszerkezetes házad van? Honnan jött a házköltöztetés ötlete? Te is nézed a spektrumot (azt hiszem, ott megy most a sorozat)? :=)

2011. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincsen se ingó, se ingatlan vagyonom. Nincs hitelem se. És igen abból a műsorból jött az ötlet. Amúgy a discoveryn megy, asszem vasárnap kettőkor. És eszembe jutott, hogyha valaki ilyen helyzetbe van mint fent leírtam, és átköltözteti a házát úgy, hogy nem szól senkinek, akkor mi lesz pl a hitellel, m ugye a ház már nincs meg, amin a jelzálog van.
2011. júl. 23. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Amik a műsorokban vannak (Nagy házalakítás, vagy pld. itthon nálunk is volt, csak nem jut eszembe a műsor címe... Nagy Sándor vezette), ott úgy van, hogy ők elintézik a hivatalos ügyeket is (engedélyek, stb.) mielőtt nekifognak. Miután ezek tv adásban mennek és egy hét van rájuk, ezért gyorsított eljárásban, külön kapják meg rá az engedélyeket :)
2011. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a házátlakítós műsorba láttam, hanem h komplett felkapják a házat(mondjuk ahogy néztem azoknak nincs alapja), és úgy viszik teherautóval máshová. Óriásköltöztetők a műsör címe.
2011. júl. 23. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!