Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Diszperzites festéket hogy...

Diszperzites festéket hogy lehet kimosni? Tudtok-e valami szert, ami feloldja?

Figyelt kérdés

Egy kis méretű, szőtt szőnyegből ki kellene mosni a diszperzitet (elég nagy mennyiség került rá). Beáztattam, elég sok lejött már belőle, Ha dörgölöm akkor a felületről leválik de a szálak közül nem jön ki. Ezért gondoltam valami oldószerre ami kioldaná a szálakból.

Szerintetek mi jó rá?


2011. júl. 7. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Zuhany, max. fokozaton. Vagy slag. Nem kell semmiféle oldószer, vízzel csapasd végig.
2011. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam, de azért jó lesz megérdeklődni, hogy ebben az esetben is megfelel-e a célnak:


[link]

2011. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a diszperzitet oldja a víz, nem kell hozzá semmi más csak kitartó áztatás, öblítés.
2011. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha bírja a szőnyeg a súrolást, akkor körömkefével is próbálkozhatsz, ha beáztattad. De én félek, hogy ennyit nem bír ki egy szőnyeg károsodás nélkül. Talán mosógépbe is kimoshatod, ha lehet, egy próbát az is megér.

Párom baromi dárga dzsekije lett zománc festékes, vízálló anyagból van, pár mosás után az is lejött a mosógépben, gondolom letöredezett a felületéről. Neki dőlt egy ajtónak, aminek nem kellett volna. Szerencsénk volt aztán, hogy lejött.

2011. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!